Bk Pelhřimov - Bk Vimperk 68:52

09.12.2012 12:47

K nedělnímu zápasu zavítal Vimperk na palubovku suveréna celé soutěže. V loňské sezóně odjel Vimperk s nelichotivým „kilem“ a i hra byla zcela v režii domácích. Po domácím zápase s tímto soupeřem, který Vimperk prohrál těsně až v samém závěru, chtěli hráči hostů potrápit pelhřimovský tým více než vloni. První vážná trhlina v tomto plánu přišla již před zápasem, kdy musel odcestovat domů rozehrávač M.Susol, kvůli rodinným problémům (tímto přejeme jeho přítelkyni brzké uzdravení a co nejbližší shledání v hledišti naší haly). To znamenalo velmi citelnou ztráta na útočné polovině a vzhledem k okolnostem, že chyběl i J.Hodina, tak Vimperk přišel o třicet bodů v zápase, které průměrné dávají tito dva hráči. První polovina zápasu byla velmi vyrovnaná a ani domácí nejspíše nečekali, že Vimperk bude klást tak tuhý odpor. Poločasové skóre bylo 32:29 ve prospěch domácích. Pak ale přišla zlomová třetí čtvrtina. Nejdříve si udělal hned na začátku třetí faul K.Vácha, který bránil domácího střelce J.Kubisku a musel střídat. A poté nastala nadvláda domácích hráčů a bohužel i rozhodčích. Mladá dvojice rozhodčích vykouzlila během tří minut během třetí čtvrtiny úsměv na tvářích hostujících hráčů. Tři úmyslné fauly ze strany hostů + technická chyba za nesportovní verbální projev vůči rozhodčím, který měl přijít od P.Lukáše, který po svém druhém úmyslném faulu ( za což měl být vyloučen do konce utkání a nebyl ) oznámil jednomu z arbitrů, že nezvládá zápas. V tu chvíli Pelhřimov odskočil na rozdíl patnácti bodů a proti tak silnému soupeři, bylo prakticky rozhodnuto. Zbytek zápasu už si domácí celek celkem v poklidu pohlídal a zaslouženě vyhrál v poměru 68:52. Zápas se vůbec nepovedl K.Váchovi, který nedokázal ubránit J.Kubisku, který si s ním v jistých pasážích zápasu dělal co chtěl. Ani výkon M.Matyka na útočné polovině nebyl výkonem, který by se dal popsat jako povedený. Střelcem zápasu z pohledu Vimperka byl opět F.Doule, který zaznamenal 21 bodů, ale mohl jich přidat o mnoho více. Citelně chyběl M.Susol a J.Hodina.

Průběh zápasu: 20:19, 32:29, 58:39, 68:52
Střelci Vimperka: F.Doule 21(1), M.Sitár 10, R.Klímek 8, M.Matyk a V.Kautman po 4, M.Gála 3, K.Vácha 2.
Základní sestava: M.Sitár – R.Klímek, M.Matyk – F.Doule, K.Vácha
Lavička: P.Lukáš, M.Gála, V.Kautman
Trenér: J. Heřta

Pátého a šestého ledna odehraje Bk Vimperk poslední dvě kola ze základní části. Na domácí palubovce se utká s týmy z Tábora. Výhra nad Viktorií Tábor zajistí čtvrté místo. A lepší postavení v prvním kole play off.