Bk Vimperk - BK Tábor "B" 75:33

07.01.2013 17:08

V sobotu začalo poslední dvoukolo, které mělo rozhodnout, zda se vimperský celek udrží na čtvrtém místě tabulky a bude mít díky tomu lepší postavení do playoff. Do Vimperka dorazila rezerva táborského týmu BK, který tentokráte nebyl posílen o hráče z "A" týmu, kteří sehráli významnou roli na své domácí palubovce při těsné výhře nad vimperským týmem. Do zápasu nastoupila kompletní sestava domácích, až na dlouhodobě zraněného P.Sládka, a na hře to bylo znát od začátku utkání. S vědomím, že lavička čítá velkou zásobu sil, vydával každý hráč na hřišti své maximum a především v obraně to bylo velmi znát. Útočná snaha domácích ze začátku narážela na zbytečné chyby, riskantní nahrávky, které nevycházely, a ztráty v podobě kroků. Na konci druhé minuty svítil na ukazateli skóre stav 0:1, ale pak se dvakrát v krátkém časovém rozmezí trefil M.Matyk z hranice tříbodového pokusu a Vimperk tak rázem šel do vedení, které už celý zápas nepustil. První čtvrtina skončila ve prospěch domácích v poměru 13:6 a především zbytečné chyby na útočné polovině znamenaly, že Vimperk nevedl vyšším rozdílem. Druhá čtvrtina byla ve znamení zlepšení domácího útoku, ale zhoršení obrany. V útoku se především snažil M.Matyk, který zatěžoval konto soupeře neustále úspěšnými pokusy za tři body. I přes zhoršení obrany, tuto čtvrtinu vyhrál v poměru 19:15 a do druhé půlky odcházel se solidním, leč nic nerozhodujícím vedením o jedenáct bodů. Ve třetí čtvrtině Vimperk začal bránit tak jako na začátku zápasu a chodil do rychlých protiútoků, které buď zakončoval nájezdem přímo do koše nebo přesnou střelou. Celkově se střelba vimperským borcům dařila a během utkání zaznamenal celek domácích devět úspěšných trojek. Největší podíl na tomto činu nesl M.Matyk, který jich zaznamenal pět. Zlepšená obrana a nekompromisní útočná vlna znamenala, že do závěrečné části šel Vimperk už s luxusním náskokem 26 bodů, což je rozdíl, který prakticky nejde zlikvidovat. Odevzdaný tým z Tábora, který byl o jedno místo nad Vimperk v tabulce soutěže, poslední čtvrtinu absolutně zabalil. Domácí je poslední čtvrtinu absolutně smetli v poměru 20:4 a zaznamenali tak drtivou výhru nad lépe postaveným týmem v poměru 75:33 !!! Po nepovedených zápasech v J.Hradci a především v Pelhřimově odehrál výborné utkání M.Matyk, který zaznamenal ceněný double-double (26bodů + 10 doskoků). Svou reputaci si vylepšil i K.Vácha, kterému do tohoto počinu nescházelo mnoho (8bodů + 12 doskoků). Standardní kvalitní výkon předvedli jak M.Susol, tak i F.Doule.

Fotogalerie zde!

Průběh zápasu: 13:6, 32:21, 55:29, 75:33
Střelci Vimperka: M.Matyk 26 (5) + 10 doskoků, F.Doule 9, K.Vácha 8 + 12 doskoků, M.Susol 8, P.Lukáš 6 (2), M.Gála 6, R.Klímek 5 (1), V.Kautman 5 (1), J.Hodina 2, M.Sitár a M.Samec 0
Základní sestava: M.Susol – M.Gála, M.Matyk – F.Doule, K.Vácha
Lavička: R.Klímek, J.Hodina, V.Kautman, M.Samec, P.Lukáš, M.Sitár
Trenér: J. Heřta