PO: Bk Vimperk - Lions J. Hradec "C" 69:45

19.01.2013 21:34

K prvnímu kolu play off nastoupil vimperský celek proti týmu z Jindřichova Hradce. V základní části se soupeře podařilo na domácí palubovce porazit rozdílem deseti bodů, ale na palubovce Hradce prohrát o body tři. To naznačovalo, že půjde o ne dvakrát snadného soupeře. Díky lepšímu postavení v tabulce po základní části, začínal první zápas na domácí palubovce celek z Vimperka. Do zápasu nastoupil s novou posilou a to Lukášem Tothem, hráčem, který má druholigové zkušenosti z Písku a právě z J.Hradce. První úspěšnou střelu zaznamenal hostující hráč Valcha a hned to byla střela tříbodová. To ovšem bylo jediné vedení hostujícího celku za celý zápas. Poté na palubovce začal dominovat domácí celek. Ač velmi dobře atleticky vybavení hráči z Hradce, jejich mládí a nezkušenost znamenalo, že především pod košem zůstávali zcela volní hráči Vimperka a snadno tak zakončovali jeden útok za druhým. V obraně svou tvrdou hrou, Vimperští nutili soupeře k chybám a k zoufalým střelám z nepřipravených pozic. Nepřesné střely doskakovali domácí pivoti a skóre se pomalu navyšovalo ve prospěch Vimperka. Jako vždy si vimperští hráči vybrali slabší chvilku a tou byla druhá čtvrtina. Naštěstí obrana stále fungovala velmi solidně a tak Hradečtí nedokázali využít nemohoucnosti domácích v útoku a snížit rozdíl ve skóre. Na začátku druhé půlky se vrátila střelecká potence, pokračovala solidní obrana a Vimperk kráčel za vítězstvím. Hradečtí sice do druhého poločasu vyrukovali se zónovou obranou a lehce znervózněli domácí hráče, ale po úspěšném trojkovém úspěchu Matyka a poté ještě následném úseku 7:2, kde všechny body Vimperka zařídil F.Doule, od této defenzivní taktiky Hradec upustil. Do závěrečné čtvrtiny nastupoval domácí celek s náskokem 22 bodů a bylo téměř jasno o vítězi. V poslední čtvrtině Vimperk už povolil v obraně a dovolil tak hostujícímu celku nastřílet 16 bodů, což bylo stejné číslo jako v předchozích dvou čtvrtinách dohromady. V útoku stále panovala lehkost a tak nenastalo žádné zdramatizování zápasu. Třešničkou na dortu byl ukázkový blok, který uštědřil hostujícímu hráči M.Gála.

Lukáš Toth, i přes absolvování pouze jednoho tréninku s domácím týmem ukázal, že jeho přínos především v obraně je značný a jeho přechodová fáze do útoku ať je ukázkou všem křídelním hráčům. V útoku byla znát nervozita z prvního zápasu v neznám týmu, ale i přes to předvedl po spolupráci s Matykem a Susolem dva krásné koše, které vsítil v letu pod košem. Na 17 body se zastavil M.Matyk a byl tak nejlepším střelcem domácích. Druhou výraznou osobou byl F.Doule, který i přes menší procentuální úspěšnost střelby nastřílel 13 bodů, ale především zaznamenal i 13 doskoků a jako jediný zaznamenal double-double. Za zmínku stojí i počin rozehrávače M.Susola, který k 9 bodům přidal i 8 asistencí!!!

Vimperk se tak ujal vedení 1:0 na zápasy v sérii, která se hraje na dvě vítězné utkání.

Průběh: 24:13, 34:21, 51:29, 65:49
Střelci Vimperka: M.Matyk 17(3), F.Doule 13(+13 doskoků), K.Vácha 9(+12 doskoků), M.Susol 9(1)(+8 asistencí), M.Sitár 7, V.Kautman 6, L.Toth 4, J.Hodina 4(+9 doskoků), P.Lukáš a M.Gála 0.
Základní sestava: M.Susol - M.Matyk, M.Gála – F.Doule, K.Vácha
Lavička: L.Toth, P.Lukáš, J.Hodina, M.Sitár, V.Kautman. M.Gála, M.Samec.
Trenér: J.Heřta