Bk Pelhřimov – Bk Vimperk 59:69

20.12.2014 17:00

K poslednímu zápasu tohoto kalendářního roku se vydal Vimperk až do vzdáleného Pelhřimova. Domácí se chtěli pomstít za porážku, kterou utrpěli na hřišti Vimperka, kdy vteřinu před koncem po úspěšné trojce, domácí vyhráli o bod. Začátek utkání tomuto plánu domácích odpovídal. V páte minutě a skóre 13:4. Tradičně největší problém dělalo hostům podkošové duo Fiala – Kubíska. V první polovině převážně oni drželi svůj tým. Ale postupem času se hra čím dál tím víc vyrovnávala a Vimperk se začínal pomalu dotahovat na soupeře. Zlepšená obrana podkošového prostoru zapříčinila, že Fiala s Kubískou už nebyli tak dominantní a skóre se začalo otáčet ve prospěch hostů. Ve druhé půlce byl absolutně vymazán Kubíska a následně i Fiala byl přibrzděn taktikou, kdy se hráči hostů spíše stahovali do podkošového prostoru vypomoci s obranou těchto hráčů a spoléhalo se, že domácí střely z delší vzdálenosti nepromění. Poslední čtvrtina už byla jasně v režii Vimperských a ty zaslouženě vyhráli na palubovce Pelhřimova a to po dlouhé době, ne-li vůbec prvně v historii. Solidní výkon předvedli oba junioři, J.Koudelka a M.Kubiš, kteří po celý víkend ukázali, že mohou být pro tým prospěšní.