KONEČNĚ NA VZESTUPU

Po minulých sezónách máme za cíl konečně opustit chvost tabulky a mít na svém kontě větší počet vítězství než loni. Pro letošní sezónu se krajská soutěž příliš nezměnila. Vítěze loňské sezóny VTJ Planá nahradilo její mužstvo "B" a Lokotku Tábor nahradilo družstvo Jitexu Písek. V letošní sezóně to bude pro naše mužstvo obtížné, neboť kádr mužstva nedoznal větších změn. Po delší nemoci se na hřišti začal objevovat i Honza Moulík, naopak účast u Kudláče a Procházky by mohla být příště lepší. Bohouš Procházka dokonce nesehrál ani jedno mistrovské utkání. Na tréninku se začal objevovat po skončení základní vojenské služby i více jak dvoumetrový Pepa Stern - doktor medicíny, naše nová loňská posila, který by měl hrát vysokého pivota. V roce 1995 jsme však ztratili Pepíka Breburdu ... bohužel navždy. Další novou tváří v průběhu sezóny se stal Pavel Tlustý. Celá sezóna se již odehraje podle nově upravených pravidel, kdy lze docílit střelou ze hry i koše za 3 body - takzvaná "trojka". Uvidíme jak se s tím náš celek vyrovná. Krajské soutěže se pro sezónu 1984/1985 zúčastní celkem 10 mužstev (VTJ Planá B, Jitex Písek, Jiskra Humpolec, Spartak Pelhřimov, KIN České Budějovice, ČZ Strakonice A a B, Slovan Jindřichův Hradec, Jiskra Bechyně a Šumavan Vimperk).

 

Složení mužstva pro tuto sezónu:
Krejčí Antonín Kotlán Jindřich
Komrska Petr Kalous Václav
Kudláč Libor Předota Vladimír
Tlustý Pavel Breburda Josef (+)
Stern Josef Heřta Jan
Černý Jaromír Moulík Jan
Procházka Bohuslav  

 

 

DAŇ NEROZEHRANOSTI
SPARTAK PELHŘIMOV - ŠUMAVAN VIMPERK 96:54 (40:28)

První utkání sezóny a vcelku jednostranná záležitost domácího celku. Šumavanu chyběl Tonda Krejčí a taky se mu moc nedařilo. Pelhřimov po zásluze vyhrál vysokým rozdílem.
Střelci: Komrska 18, Stern 10, Breburda 9, Černý 7, Kotlán 6, Kalous 2, Tlustý 2.

NESOUSTŘEDĚNOST ...
JISKRA HUMPOLEC - ŠUMAVAN VIMPERK 89:61 (51:25)

Teprve druhý poločas, ve kterém Šumavan podal zlepšený výkon, určil vcelku přijatelný výsledek. Svojí výškou se začal prosazovat i Pepík Stern a jeho hra je příslibem pro další utkání. Dvoumetrového dlouhána bude pro některé těžko bránit. Opět nehrál Tonda Krejčí a na hře, hlavně na rozehrávce, je to znát.
Střelci: Komrska 18, Stern 16, Breburda 11, Kotlán 7, Černý 5, Kudláč 2, Předota 2.

KDYŽ NECHYBÍ NÁPAD
ŠUMAVAN VIMPERK - JITEX PÍSEK 71:74 (42:41)

Po neúspěšné výjezdovce Šumavan tentokrát favorita notně potrápil a moc nechybělo a bylo tu senzační vítězství. Výborně zahrál Tonda Krejčí a Pepík Stern, s jehož výškou si podkošoví hráči Jitexu nevěděli rady. Spokojenost jak s hrou, tak i s výsledkem. Výkon je příslibem pro další zápasy.
Střelci: Krejčí 26, Stern 20, Komrska 15, Kotlán 4, Předota 4, Heřta 2.

Naše lavička: Předota-5, Černý-12, Komrska-7, Stern-13, Kotlán-15, Tlustý a Krejčí-10.

 

KDYŽ HRA NENÍ JEN HROU
ŠUMAVAN VIMPERK - ČZ STRAKONICE A 79:87 (71:71, 39:40)

 

Prvně se v mistrovské soutěži ve Vimperku prodlužovalo a to hned s favoritem a odvěkým rivalem. Šumavan podal výborný výkon a favorit ať zkoušel co chtěl, včetně obávaného presinku, nic tentokrát na Šumavan nevymyslel. Škoda zbytečně ztracených několika míčů v konci po nepřesné střelbě Petra Komrsky a vítězství by bylo doma ...! V 17.minutě druhého poločasu vedl Šumavan 69:58 a "Zbrojovka" vyrovnávala 20 sekund před koncem zápasu. V prodloužení si už hosté své těžce vydřené, a dá se říci i šťastné, vítězství nenechali vzít. Předota dostal technickou chybu za nesportovní chování.
Střelci: Stern 27, Komrska 13, Krejčí 12, Kotlán 11, Breburda 8, Předota 4, Moulík 4.

HOST BYL ZCELA PÁNEM DOMU
ŠUMAVAN VIMPERK - ČZ STRAKONICE B 42:115 (10:62)

Tak špatně už Šumavan dlouho nehrál, aby dal za první půli pouze 10 (!!!) bodů, to se ještě nestalo. Na rychlé "mladíčky" Zbrojovky tentokrát vůbec nestačil a ti ho vůbec nešetřili. A to domácí hráli v kompletním složení!!!
Střelci: Stern 12, Krejčí 10, Komrska 10, Breburda 4, Kotlán 4, Předota 2.

DRUŽINKA SE NEDALA!
SLOVAN J.HRADEC - ŠUMAVAN VIMPERK 85:72 (42:31)

Vcelku vyrovnané utkání s lepší koncovkou domácích. Dvě minuty před koncem utkání byl stav 76:70 pro domácí. Šumavan podal vcelku dobrý výkon. Domácí hráli bez dorostenců, ale s velkou lavičkou náhradníků.
Střelci: Stern 21, Krejčí 20, Komrska 12, Breburda 6, Předota 6, Kotlán 4, Heřta 3.

ROZPAČITÉ ZAKONČENÍ
JISKRA BECHYNĚ - ŠUMAVAN VIMPERK 91:68 (30:33)

Celou první půli jsme s domácími drželi krok a půli dokonce vyhráli. Nepochopitelný výpadek ve druhé půli stál Šumavan vítězství nad nejslabším celkem mistrovské soutěže. Doufáme, že mu to doma pořádně osladíme.
Střelci: Stern 18, Krejčí 14, Komrska 10, Kotlán 8, Černý 6, Breburda 6, Předota 6.

POHLEDNICE DO ČESKÝCH BUDĚJOVIC
ŠUMAVAN VIMPERK - KIN ČESKÉ BUDĚJOVICE 62:84 (33:38)

Nebylo to pro domácí špatné utkání, zejména po vyrovnaném prvním poločase, mohl být výsledek daleko přijatelnější. Střelecky se tentokrát vůbec nedařilo Petru Komrskovi.
Střelci: Krejčí 21, Stern 18, Kotlán 10, Předota 9, Černý 2, Komrska 2.

O BODY POD BEZEDNÝMI KOŠI
ŠUMAVAN VIMPERK - VTJ PLANÁ B    !NEHRÁNO!

Soupeř se nedostavil a domácí už měli radost z kontumačního vítězství. Bohužel se zjistilo, že organizační pracovník domácích Petr Komrska nezaslal hlášenku k utkání a tak se na hosty čekalo marně. Utkání bylo znovu sehráno později ve volném termínu.

NEČEKANÝ ZISK
ŠUMAVAN VIMPERK - JISKRA HUMPOLEC 74:68 (34:34)

První historické vítězství Šumavanu nad Jiskrou Humpolec. Šumavan podal tentokrát ve všech řadám perfektní výkon a po vyrovnaném poločase, kdy domácí prohrávali v 14.minutě už 18:29, ale v 19. minutě to bylo už jen 30:32, dotáhl zápas k vítěznému konci. I druhý poločas byl nesmírně vyrovnaný a o vítězství domácích se rozhodlo až v posledních dvou minutách. Domácí hráči podali velmi vyrovnaný výkon, což je vidět i na střelcích.
Střelci: Komrska 16, Stern 14, Kotlán 13, Krejčí 12, Předota 10, Černý 4, Heřta 3, Kalous 2.

Nečekané vítězství je třeba pořádně oslavit - a hrající trenér (Komrska) jde příkladem!

 

TAJEMSTVÍ ÚSPĚCHU?
ŠUMAVAN VIMPERK - SPARTAK PELHŘIMOV 69:63 (30:39)

 

Šumavan se opět pomalu rozehříval a ve 14.minutě byl stav opět 18:29 pro hosty. V 17.minutě domácí již otočili na 30:29, aby poločas prohráli 30:39. Ve druhé půli mezi 10. a 15.minutou šňůrou na 54:53 otočili vedení na svoji stranu a potom už neustále vedli až do konce. Opět vítězství a to nad soupeřem, který den předtím vyhrál v Písku! Perfektní druhý poločas a druhé překvapivé vítězství o tomto víkendu. Výborný výkon Pepíka Sterna, nehrál Kotlán a nemocný Breburda.
Střelci: Stern 27, Krejčí 15, Kalous 7, Černý 6, Předota 5, Heřta 4, Komrska 3, Kudláč 2.

CESTY PIVOTMANA
JITEX PÍSEK - ŠUMAVAN VIMPERK 92:79 (48:28)

Zajímavé a dramatické utkání, ve kterém po slabším prvním poločase podal Šumavan neuvěřitelný výkon ve druhé půli, kdy Jitexu nastřílel 51 bodů a tak nepříznivý stav obrátil na příznivý výsledek. V 10. Minutě druhé půle byl stav dokonce 64:62 pro domácí a vypadalo to na obrácení skóre. Konec však vyšel lépe domácím. Dobře zahráli Stern a Krejčí, u hostů Slav, který dal 5 "trojek".
Střelci: Stern 33, Krejčí 25, Černý 7, Heřta 7, Komrska 6, Kudláč 1.

NIČIVÁ VICHŘICE
ČZ STRAKONICE B - ŠUMAVAN VIMPERK 111:44 (57:21)

Před začátkem zápasu byla minutou ticha uctěna památka zesnulého Pepíka Breburdy, hráče Šumavanu Vimperk a ČZ Strakonice.
Opět jsme na "mladíčky" Zbrojovky a favorita soutěže nestačili a zápas tak měl jednostranný průběh v obou poločasech. Nehrál Pepa Stern, ale jeho účast by na celkový výsledek zápasu asi neměla většího vlivu.
Střelci: Komrska 27, Krejčí 5, Kotlán 5, Předota 4, Kudláč 3.

VÍTE, ŽE ... ?
ČZ STRAKONICE A - ŠUMAVAN VIMPERK 70:49 (38:25)

Odveta se soupeři vydařila a byl po celé utkání lepší. Hosté tentokráte nepodali svůj nejoptimálnější výkon.
Střelci: Stern 18, Komrska 10, Krejčí 10, Černý 4, Předota 4, Kotlán 2, Heřta 1.

OPATRNOST NESTAČILA
ŠUMAVAN VIMPERK - VTJ PLANÁ B 55:76 (30:49)

Dohrávka neodehraného domácího utkání. Bohužel nehráli Krejčí a Stern, čímž jsme byli výrazně oslabeni a na výkonu to bylo znát. I když to není Planá z loňského roku, byl soupeř lepší. Šumavan s ním sehrál rovnocennou partii až ve druhé půli.
Střelci: Komrska 26, Černý 10, Kotlán 6, Předota 6, Heřta 5, Kudláč 2.

UTKÁNÍ PLNÉ ZVRATŮ
ŠUMAVAN VIMPERK - JISKRA BECHYNĚ 75:69 (37:38)

Šumavan si myslel, že utkání s nejslabším celkem pro něj bude procházkou růžovým sadem, ale přesvědčil se, že i tak je třeba pro to něco udělat. Po dramatickém průběhu, Šumavan nakonec zaslouženě vyhrál nad posledním celkem soutěže. O výsledku zápasu se rozhodlo v prvních pěti minutách druhé půle, kdy domácí 10ti bodovou šňůrou soupeři odskočili a vedení dotáhli do konce.
Střelci: Krejčí 20, Komrska 19, Stern 18, Předota 8, Černý 6, Kotlán 4.

PARÁDNÍ LEKCE BASKETU
ŠUMAVAN VIMPERK - SLOVAN J.HRADEC 82:95 (38:57)

Soupeř přijel s pendlujícími dorostenci a to vyvedlo Šumavan v prvním poločase z míry natolik, že Hradci dovolil nasázet 57 bodů a tím mu defakto přenechal i tajně uvažované vítězství. Ve druhém poločase byli již domácí lepším týmem, ale zkušení hosté tak velký náskok již uhájili.
Střelci: Krejčí 19, Komrska 17, Stern 13, Kotlán 10, Předota 9, Černý 8, Kalous 6.

Krejčí, Černý, Komrska, Stern, Předota a Kotlán rozebírají zápis z utkání - po vítězném zápase bývá nálada mnohem veselejší.

 

ÚVOD SE NEOPAKOVAL
KIN ČESKÉ BUDĚJOVICE - ŠUMAVAN VIMPERK 71:44 (40:15)

 

Opět jsme nebyli schopni vstřelit v první půli více košů. A s 15ti body za poločas se těžko vyhrává. Po vyrovnané druhé půlce je již výsledek přijatelnější. Domácí byli tentokráte lepším celkem.
Střelci: Krejčí 22, Stern 14, Komrska 2, Černý 2, Moulík 2, Heřta 2.

BEZ ODVAHY NELZE USPĚT
VTJ PLANÁ B- ŠUMAVAN VIMPERK 93:63 (44:29)

Po celé utkání byli domácí lepším celkem. Za Šumavan nehrál Petr Komrska, který se zranil v předcházejícím utkání s KINem. Nedařilo se Mírovi Černému, který měl "žaludeční potíže". Bylo to poslední utkání sezóny a překvapením byly i dvě "trojky" Vaška Kalouse. Snad příslib do budoucna?
Střelci: Stern 29, Krejčí 19, Kalous 6, Heřta 6, Moulík 3.

 

Konečná tabulka ročníku 1984/1985
1. ČZ Strakonice B 17 1 1543:1049 35 b.
2. KIN České Budějovice 15 3 1301:1104 33 b.
3. ČZ Strakonice A 11 7 1316:1156 29 b.
4. VTJ Planá B 11 7 1337:1265 29 b.
5. Spartak Pelhřimov 10 8 1260:1235 28 b.
6. Jitex Písek 9 9 1295:1277 27 b.
7. Jiskra Humpolec 7 11 1254:1253 25 b.
8. Slovan J.Hradec 6 12 1278:1330 24 b.
9. Šumavan Vimperk 3 15 1143:1529 21 b.
10. Jiskra Bechyně 1 17 1015:1544 19 b.

 

 

Hodnocení jednotlivců zápasy body
Josef Stern, MUDr. 16 308 b.
Antonín Krejčí 15 250 b.
Petr Komrska 17 224 b.
Jiří Kotlán 14 94 b.
Vladimír Předota 15 77 b.
Jaromír Černý, ing. 15 67 b.
Josef Breburda 6 44 b.
Jan Heřta 15 35 b.
Václav Kalous, ing. 16 23 b.
Libor Kudláč 9 10 b.
Jan Moulík 7 9 b.
Pavel Tlustý, ing. 5 2 b.
Bohuslav Procházka 0 0 b.

 

 

Hodnocení sezóny:

Jak ukázala sezóna, Šumavan na posledním místě neskončil a navíc dokázal potrápit mnoho favoritů soutěže. Zejména Strakonické "A" - staré známé a i Jitex Písek. Velmi se cenila vítězství nad Pelhřimovem a zejména první historické nad Humpolcem. Pozitivem pro KP bylo to, že většina mužstev nastupovala s omlazenými kádry - dorostenci, kteří obzvláště nadělali Šumavanu nejvíce potíží, jako např. mužstva Jindřichova Hradce, Strakonic "B", VTJ Planá "B" a pod.
V této sezóně měl Šumavan v průměru na lavičce 8 hráčů, což je oproti minulým letům pozitivní jev. Jediný kdo odehrál všechna mistrovská utkání byl Petr Komrska, i když v posledním zápase pro zranění nehrál. Průměr vstřelených bodů na zápas činil 63,5 a průměr obdržených bodů 85. Zde zejména je co zlepšovat. Přesto lze tuto sezónu hodnotit jako úspěšnou s tím, že pro příští sezónu jsme si položili vyšší cíle.


Naše začínající žákyně - líbí se vám ...?


V této sezóně dal dohromady Šumavan i družstvo žákyň, které jsou odborně vedeny Petrem Komrsků, Mirkem Černým a Tondou Krejčích. Jejich postavení v mistrovské soutěži odpovídá skutečnosti, že teprve se děvčata s basketem seznamují. Snahu však mají, o čemž svědčí jejich tréninková morálka. Družstvo žáků vedou odborně Tonda Krejčí a Láďa Předota. Vzhledem k tomu, že se vyměnila generace, lze s uspokojením konstatovat vcelku dobré výkony mladých basketbalistů.
 


Letos nás postihla také velmi smutná událost. Navždy jsme se rozloučili s Pepíkem Breburdou. Baskeťákem, který hrál za Šumavan Vimperk a ČZ Strakonice. Čest jeho vzpomínce. 
A tak mizí vše, co znáš,
všecko, co jsme milovali.
Tak krátko šel jsem s Vámi.
Hle, tu se cesta dělí.
A ptáci nad hlavami
mi píseň dopěli.

S bolestí oznamujeme všem přátelům
a známým smutnou zprávu, že nás navždy opustil
náš milovaný syn, bratr, vnuk
a příslušník svazku pohraniční stráže - Sušice,
podporučík Československé Pohraniční stráže


Josef Breburda
absolvent čtyřleté průmyslové školy
a důstojnické školy Pohraniční stráže OSH.

Zemřel náhle
ve středu dne 30. Ledna 1985
ve věku 21 let.

S naším drahým zesnulým se rozloučíme naposledy
v pátek dne 8. února 1985 ve 12 hodin
v obřadní síni v Českých Budějovicích.

Vimperk, Čelakovského 350.
4. února 1985.


Jménem pozůstalých:

Příslušníci svazku Pohraniční stráže Sušice


Karla a Josef Breburdovi,
rodiče.

Zuzana a Karla,
sestry.

Marie Breburdová,
babička.