KONEČNĚ NA VZESTUPU

Po minulých sezónách máme za cíl konečně opustit chvost tabulky a mít na svém kontě větší počet vítězství než loni. Pro letošní sezónu se krajská soutěž příliš nezměnila. Vítěze loňské sezóny VTJ Planá nahradilo její mužstvo "B" a Lokotku Tábor nahradilo družstvo Jitexu Písek. V letošní sezóně to bude pro naše mužstvo obtížné, neboť kádr mužstva nedoznal větších změn. Po delší nemoci se na hřišti začal objevovat i Honza Moulík, naopak účast u Kudláče a Procházky by mohla být příště lepší. Bohouš Procházka dokonce nesehrál ani jedno mistrovské utkání. Na tréninku se začal objevovat po skončení základní vojenské služby i více jak dvoumetrový Pepa Stern - doktor medicíny, naše nová loňská posila, který by měl hrát vysokého pivota. V roce 1995 jsme však ztratili Pepíka Breburdu ... bohužel navždy. Další novou tváří v průběhu sezóny se stal Pavel Tlustý. Celá sezóna se již odehraje podle nově upravených pravidel, kdy lze docílit střelou ze hry i koše za 3 body - takzvaná "trojka". Uvidíme jak se s tím náš celek vyrovná. Krajské soutěže se pro sezónu 1984/1985 zúčastní celkem 10 mužstev (VTJ Planá B, Jitex Písek, Jiskra Humpolec, Spartak Pelhřimov, KIN České Budějovice, ČZ Strakonice A a B, Slovan Jindřichův Hradec, Jiskra Bechyně a Šumavan Vimperk).

DAŇ NEROZEHRANOSTI
SPARTAK PELHŘIMOV - ŠUMAVAN VIMPERK 96:54 (40:28)

První utkání sezóny a vcelku jednostranná záležitost domácího celku. Šumavanu chyběl Tonda Krejčí a taky se mu moc nedařilo. Pelhřimov po zásluze vyhrál vysokým rozdílem.
Střelci: Komrska 18, Stern 10, Breburda 9, Černý 7, Kotlán 6, Kalous 2, Tlustý 2.

NESOUSTŘEDĚNOST ...
JISKRA HUMPOLEC - ŠUMAVAN VIMPERK 89:61 (51:25)

Teprve druhý poločas, ve kterém Šumavan podal zlepšený výkon, určil vcelku přijatelný výsledek. Svojí výškou se začal prosazovat i Pepík Stern a jeho hra je příslibem pro další utkání. Dvoumetrového dlouhána bude pro některé těžko bránit. Opět nehrál Tonda Krejčí a na hře, hlavně na rozehrávce, je to znát.
Střelci: Komrska 18, Stern 16, Breburda 11, Kotlán 7, Černý 5, Kudláč 2, Předota 2.

KDYŽ NECHYBÍ NÁPAD
ŠUMAVAN VIMPERK - JITEX PÍSEK 71:74 (42:41)

Po neúspěšné výjezdovce Šumavan tentokrát favorita notně potrápil a moc nechybělo a bylo tu senzační vítězství. Výborně zahrál Tonda Krejčí a Pepík Stern, s jehož výškou si podkošoví hráči Jitexu nevěděli rady. Spokojenost jak s hrou, tak i s výsledkem. Výkon je příslibem pro další zápasy.
Střelci: Krejčí 26, Stern 20, Komrska 15, Kotlán 4, Předota 4, Heřta 2.

Naše lavička: Předota-5, Černý-12, Komrska-7, Stern-13, Kotlán-15, Tlustý a Krejčí-10.

KDYŽ HRA NENÍ JEN HROU
ŠUMAVAN VIMPERK - ČZ STRAKONICE A 79:87 (71:71, 39:40)

Prvně se v mistrovské soutěži ve Vimperku prodlužovalo a to hned s favoritem a odvěkým rivalem. Šumavan podal výborný výkon a favorit ať zkoušel co chtěl, včetně obávaného presinku, nic tentokrát na Šumavan nevymyslel. Škoda zbytečně ztracených několika míčů v konci po nepřesné střelbě Petra Komrsky a vítězství by bylo doma ...! V 17.minutě druhého poločasu vedl Šumavan 69:58 a "Zbrojovka" vyrovnávala 20 sekund před koncem zápasu. V prodloužení si už hosté své těžce vydřené, a dá se říci i šťastné, vítězství nenechali vzít. Předota dostal technickou chybu za nesportovní chování.
Střelci: Stern 27, Komrska 13, Krejčí 12, Kotlán 11, Breburda 8, Předota 4, Moulík 4.

HOST BYL ZCELA PÁNEM DOMU
ŠUMAVAN VIMPERK - ČZ STRAKONICE B 42:115 (10:62)

Tak špatně už Šumavan dlouho nehrál, aby dal za první půli pouze 10 (!!!) bodů, to se ještě nestalo. Na rychlé "mladíčky" Zbrojovky tentokrát vůbec nestačil a ti ho vůbec nešetřili. A to domácí hráli v kompletním složení!!!
Střelci: Stern 12, Krejčí 10, Komrska 10, Breburda 4, Kotlán 4, Předota 2.

DRUŽINKA SE NEDALA!
SLOVAN J.HRADEC - ŠUMAVAN VIMPERK 85:72 (42:31)

Vcelku vyrovnané utkání s lepší koncovkou domácích. Dvě minuty před koncem utkání byl stav 76:70 pro domácí. Šumavan podal vcelku dobrý výkon. Domácí hráli bez dorostenců, ale s velkou lavičkou náhradníků.
Střelci: Stern 21, Krejčí 20, Komrska 12, Breburda 6, Předota 6, Kotlán 4, Heřta 3.

ROZPAČITÉ ZAKONČENÍ
JISKRA BECHYNĚ - ŠUMAVAN VIMPERK 91:68 (30:33)

Celou první půli jsme s domácími drželi krok a půli dokonce vyhráli. Nepochopitelný výpadek ve druhé půli stál Šumavan vítězství nad nejslabším celkem mistrovské soutěže. Doufáme, že mu to doma pořádně osladíme.
Střelci: Stern 18, Krejčí 14, Komrska 10, Kotlán 8, Černý 6, Breburda 6, Předota 6.

POHLEDNICE DO ČESKÝCH BUDĚJOVIC
ŠUMAVAN VIMPERK - KIN ČESKÉ BUDĚJOVICE 62:84 (33:38)

Nebylo to pro domácí špatné utkání, zejména po vyrovnaném prvním poločase, mohl být výsledek daleko přijatelnější. Střelecky se tentokrát vůbec nedařilo Petru Komrskovi.
Střelci: Krejčí 21, Stern 18, Kotlán 10, Předota 9, Černý 2, Komrska 2.

O BODY POD BEZEDNÝMI KOŠI
ŠUMAVAN VIMPERK - VTJ PLANÁ B    !NEHRÁNO!

Soupeř se nedostavil a domácí už měli radost z kontumačního vítězství. Bohužel se zjistilo, že organizační pracovník domácích Petr Komrska nezaslal hlášenku k utkání a tak se na hosty čekalo marně. Utkání bylo znovu sehráno později ve volném termínu.

NEČEKANÝ ZISK
ŠUMAVAN VIMPERK - JISKRA HUMPOLEC 74:68 (34:34)

První historické vítězství Šumavanu nad Jiskrou Humpolec. Šumavan podal tentokrát ve všech řadám perfektní výkon a po vyrovnaném poločase, kdy domácí prohrávali v 14.minutě už 18:29, ale v 19. minutě to bylo už jen 30:32, dotáhl zápas k vítěznému konci. I druhý poločas byl nesmírně vyrovnaný a o vítězství domácích se rozhodlo až v posledních dvou minutách. Domácí hráči podali velmi vyrovnaný výkon, což je vidět i na střelcích.
Střelci: Komrska 16, Stern 14, Kotlán 13, Krejčí 12, Předota 10, Černý 4, Heřta 3, Kalous 2.

Nečekané vítězství je třeba pořádně oslavit - a hrající trenér (Komrska) jde příkladem!

TAJEMSTVÍ ÚSPĚCHU?
ŠUMAVAN VIMPERK - SPARTAK PELHŘIMOV 69:63 (30:39)

Šumavan se opět pomalu rozehříval a ve 14.minutě byl stav opět 18:29 pro hosty. V 17.minutě domácí již otočili na 30:29, aby poločas prohráli 30:39. Ve druhé půli mezi 10. a 15.minutou šňůrou na 54:53 otočili vedení na svoji stranu a potom už neustále vedli až do konce. Opět vítězství a to nad soupeřem, který den předtím vyhrál v Písku! Perfektní druhý poločas a druhé překvapivé vítězství o tomto víkendu. Výborný výkon Pepíka Sterna, nehrál Kotlán a nemocný Breburda.
Střelci: Stern 27, Krejčí 15, Kalous 7, Černý 6, Předota 5, Heřta 4, Komrska 3, Kudláč 2.

CESTY PIVOTMANA
JITEX PÍSEK - ŠUMAVAN VIMPERK 92:79 (48:28)

Zajímavé a dramatické utkání, ve kterém po slabším prvním poločase podal Šumavan neuvěřitelný výkon ve druhé půli, kdy Jitexu nastřílel 51 bodů a tak nepříznivý stav obrátil na příznivý výsledek. V 10. Minutě druhé půle byl stav dokonce 64:62 pro domácí a vypadalo to na obrácení skóre. Konec však vyšel lépe domácím. Dobře zahráli Stern a Krejčí, u hostů Slav, který dal 5 "trojek".
Střelci: Stern 33, Krejčí 25, Černý 7, Heřta 7, Komrska 6, Kudláč 1.

NIČIVÁ VICHŘICE
ČZ STRAKONICE B - ŠUMAVAN VIMPERK 111:44 (57:21)

Před začátkem zápasu byla minutou ticha uctěna památka zesnulého Pepíka Breburdy, hráče Šumavanu Vimperk a ČZ Strakonice.
Opět jsme na "mladíčky" Zbrojovky a favorita soutěže nestačili a zápas tak měl jednostranný průběh v obou poločasech. Nehrál Pepa Stern, ale jeho účast by na celkový výsledek zápasu asi neměla většího vlivu.
Střelci: Komrska 27, Krejčí 5, Kotlán 5, Předota 4, Kudláč 3.

VÍTE, ŽE ... ?
ČZ STRAKONICE A - ŠUMAVAN VIMPERK 70:49 (38:25)

Odveta se soupeři vydařila a byl po celé utkání lepší. Hosté tentokráte nepodali svůj nejoptimálnější výkon.
Střelci: Stern 18, Komrska 10, Krejčí 10, Černý 4, Předota 4, Kotlán 2, Heřta 1.

OPATRNOST NESTAČILA
ŠUMAVAN VIMPERK - VTJ PLANÁ B 55:76 (30:49)

Dohrávka neodehraného domácího utkání. Bohužel nehráli Krejčí a Stern, čímž jsme byli výrazně oslabeni a na výkonu to bylo znát. I když to není Planá z loňského roku, byl soupeř lepší. Šumavan s ním sehrál rovnocennou partii až ve druhé půli.
Střelci: Komrska 26, Černý 10, Kotlán 6, Předota 6, Heřta 5, Kudláč 2.

UTKÁNÍ PLNÉ ZVRATŮ
ŠUMAVAN VIMPERK - JISKRA BECHYNĚ 75:69 (37:38)

Šumavan si myslel, že utkání s nejslabším celkem pro něj bude procházkou růžovým sadem, ale přesvědčil se, že i tak je třeba pro to něco udělat. Po dramatickém průběhu, Šumavan nakonec zaslouženě vyhrál nad posledním celkem soutěže. O výsledku zápasu se rozhodlo v prvních pěti minutách druhé půle, kdy domácí 10ti bodovou šňůrou soupeři odskočili a vedení dotáhli do konce.
Střelci: Krejčí 20, Komrska 19, Stern 18, Předota 8, Černý 6, Kotlán 4.

PARÁDNÍ LEKCE BASKETU
ŠUMAVAN VIMPERK - SLOVAN J.HRADEC 82:95 (38:57)

Soupeř přijel s pendlujícími dorostenci a to vyvedlo Šumavan v prvním poločase z míry natolik, že Hradci dovolil nasázet 57 bodů a tím mu defakto přenechal i tajně uvažované vítězství. Ve druhém poločase byli již domácí lepším týmem, ale zkušení hosté tak velký náskok již uhájili.
Střelci: Krejčí 19, Komrska 17, Stern 13, Kotlán 10, Předota 9, Černý 8, Kalous 6.

Krejčí, Černý, Komrska, Stern, Předota a Kotlán rozebírají zápis z utkání - po vítězném zápase bývá nálada mnohem veselejší.

ÚVOD SE NEOPAKOVAL
KIN ČESKÉ BUDĚJOVICE - ŠUMAVAN VIMPERK 71:44 (40:15)

Opět jsme nebyli schopni vstřelit v první půli více košů. A s 15ti body za poločas se těžko vyhrává. Po vyrovnané druhé půlce je již výsledek přijatelnější. Domácí byli tentokráte lepším celkem.
Střelci: Krejčí 22, Stern 14, Komrska 2, Černý 2, Moulík 2, Heřta 2.

BEZ ODVAHY NELZE USPĚT
VTJ PLANÁ B- ŠUMAVAN VIMPERK 93:63 (44:29)

Po celé utkání byli domácí lepším celkem. Za Šumavan nehrál Petr Komrska, který se zranil v předcházejícím utkání s KINem. Nedařilo se Mírovi Černému, který měl "žaludeční potíže". Bylo to poslední utkání sezóny a překvapením byly i dvě "trojky" Vaška Kalouse. Snad příslib do budoucna?
Střelci: Stern 29, Krejčí 19, Kalous 6, Heřta 6, Moulík 3.

Konečná tabulka ročníku 1984/1985
1. ČZ Strakonice B 17 1 1543:1049 35 b.
2. KIN České Budějovice 15 3 1301:1104 33 b.
3. ČZ Strakonice A 11 7 1316:1156 29 b.
4. VTJ Planá B 11 7 1337:1265 29 b.
5. Spartak Pelhřimov 10 8 1260:1235 28 b.

Hodnocení sezóny:

Jak ukázala sezóna, Šumavan na posledním místě neskončil a navíc dokázal potrápit mnoho favoritů soutěže. Zejména Strakonické "A" - staré známé a i Jitex Písek. Velmi se cenila vítězství nad Pelhřimovem a zejména první historické nad Humpolcem. Pozitivem pro KP bylo to, že většina mužstev nastupovala s omlazenými kádry - dorostenci, kteří obzvláště nadělali Šumavanu nejvíce potíží, jako např. mužstva Jindřichova Hradce, Strakonic "B", VTJ Planá "B" a pod.
V této sezóně měl Šumavan v průměru na lavičce 8 hráčů, což je oproti minulým letům pozitivní jev. Jediný kdo odehrál všechna mistrovská utkání byl Petr Komrska, i když v posledním zápase pro zranění nehrál. Průměr vstřelených bodů na zápas činil 63,5 a průměr obdržených bodů 85. Zde zejména je co zlepšovat. Přesto lze tuto sezónu hodnotit jako úspěšnou s tím, že pro příští sezónu jsme si položili vyšší cíle.

Naše začínající žákyně - líbí se vám ...?

V této sezóně dal dohromady Šumavan i družstvo žákyň, které jsou odborně vedeny Petrem Komrsků, Mirkem Černým a Tondou Krejčích. Jejich postavení v mistrovské soutěži odpovídá skutečnosti, že teprve se děvčata s basketem seznamují. Snahu však mají, o čemž svědčí jejich tréninková morálka. Družstvo žáků vedou odborně Tonda Krejčí a Láďa Předota. Vzhledem k tomu, že se vyměnila generace, lze s uspokojením konstatovat vcelku dobré výkony mladých basketbalistů.

Letos nás postihla také velmi smutná událost. Navždy jsme se rozloučili s Pepíkem Breburdou. Baskeťákem, který hrál za Šumavan Vimperk a ČZ Strakonice. Čest jeho vzpomínce.