NÁVRAT PO ROCE

Tuto sezónu nelze nazvat jinak než jako obnovenou premiéru pod bezednými koši. Jak dopadne pro Šumavan coby navrátilce se uvidí... Po loňské odpočinkové sezóně by byla chuť do hry, ale neztratili jsme kontakt se špičkou a nebudou některé odchody (Semrád, Prošek, Procházka, ...) znamenat oslabení?
Krajské soutěže se pro sezónu 1981/1982 zúčastní celkem 9 mužstev (Loko Tábor, Jiskra Humpolec, Spartak Pelhřimov, KIN České Budějovice, Jitex Písek, ČZ Strakonice A a B, Slavoj Český Krumlov a Šumavan Vimperk).

9. Kotlán, 6. Breburda, 12. Černý, 5. Předota, Krejčí
Chval, 7. Komrska, 11. Kalous, 13. Kudláč

HISTORIE SE OPAKUJE
JISKRA HUMPOLEC - ŠUMAVAN VIMPERK 97:66 (52:23)

Premiéra po roční přestávce nedopadla nejhůř. Nebýt velké ztráty z prvního poločasu, mohl být výsledek lepší.
Střelci: Komrska 23, Kotlán 8, Moulík 6, Černý 4, Předota 2, "Semrád" 23.

SOUPEŘ NENÍ NEPŘÍTEL
SPARTAK PELHŘIMOV - ŠUMAVAN VIMPERK 65:41 (34:24)

Patrně druhé nejslabší mužstvo KP v této sezóně, které hraje se starou partou. V minulosti jsme jej poráželi. Při větší bojovnosti mohl být výsledek i lepší - proto bude zajímavá odveta.
Střelci: Komrska 15, Kotlán 6, Moulík 4, Kudláč 2, Předota 2, "Semrád" 12.

HRÁT ZNAMENÁ TVOŘIT
ŠUMAVAN VIMPERK - KIN Č.BUDĚJOVICE 51:77 (19:39)

S KINem překvapivě dobrý výsledek, zejména hra ve druhém poločase byla vyrovnaná. Od jednoho z favoritů soutěže se čekal spíše debakl.
Střelci: Komrska 24, Černý 9, Breburda 8, Moulík 6, Kalous 4.

DOMÁCÍ BYLI STĚDŘÍ
ŠUMAVAN VIMPERK - SLAVOJ Č.KRUMLOV 64:99 (26:50)

Favorit podle očekávání vyhrál (předloni hrál ještě III. ligu).Rozhodl opět první poločas. Je vidět, že Šumavanu chvíli trvá než se zahřeje, a že mu roční pauza neprospěla, právě naopak.
Střelci: Komrska 20, Kotlán 12, Kalous 10, Moulík 10, Černý 6, Breburda 4, Kudláč 2.

V HLAVNÍ ROLI STŘELBA
LOKOMOTIVA TÁBOR - ŠUMAVAN VIMPERK 102:84 (55:35)

Poprvé v této sezóně s Tondou Krejčím a také to bylo znát. Loko Tábor vždy patřil k nejlepším mužstvům KP a k mužstvům na které Šumavan neuměl zahrát. Proto s výsledkem plná spokojenost jakož i s předvedenou hrou. Jenom to závěrečné kilo tu radost trochu kazí.

ŠŇŮRA NA ÚTĚKU
ŠUMAVAN VIMPERK - JITEX PÍSEK 65:101 (41:41)

V první poločase hrál Šumavan jako z partesu, střelecky zářil Petr Komrska, na rozehrávce vynikal Tonda s Jindrou. Druhý poločas sliboval, že Šumavan konečně protrhne smůlu a se soupeřem se vypořádá. Výsledek druhé půle 24:60 pro soupeře ale hovoří za všechny komentáře...
Střelci: Komrska 40, Krejčí 11, Kotlán 10, Moulík 2, Kalous 2.

NAPROGRAMOVANÉ BODY
ŠUMAVAN VIMPERK - ČZ STRAKONICE B 60:90 (28:43)

Opakovaná výhra soupeře, oba poločasy herně stejné. Šumavan hrál průměrně, spokojenost pouze s výší prohry.
Střelci: Komrska 26, Krejčí 14, Kotlán 12, Breburda 4, Černý 2, Předota 2.

CHCEME VYHRÁVAT
ŠUMAVAN VIMPERK - ČZ STRAKONICE A 51:94 (25:47)

Největší favorit soutěže si s námi poradil celkem bez problémů. Útěchou nám může být pouze to, že jsme nedostali "stovku" i když se o ni soupeř pokoušel.
Střelci: Krejčí 21, Komrska 18, Moulík 6, Kotlán 4, Breburda 2.

CHCEME JEDNOU VYHRÁT
ŠUMAVAN VIMPERK - SPARTAK PELHŘIMOV 67:60 (35:28)

Velmi nervózní utkání. Šumavanu se podařila odveta - což značilo první vítězství v soutěži v této sezóně. Velmi dobrý výkon podal Tonda Krejčí, Který také střílel rozhodující body. V mužstvu Pelhřimova se objevili nadějní dorostenci, kteří v budoucnu mužstvu jistě zajistí v tabulce lepší pozici.
Střelci: Krejčí 24, Komrska 15, Kotlán 12, Breburda 7, Kudláč 3, Moulík 2, Černý 2, Kalous 2.

ZRÁDNÉ PARKETY
ŠUMAVAN VIMPERK - JISKRA HUMPOLEC 80:106 (44:46)

Celý první poločas dokázal Šumavan vzdorovat. Velký výkon odvedl opět Tonda Krejčí, bohužel zůstal sám a na všechno tak nestačil. Druhý poločas vyzněl jasně pro hosty.
Střelci: Krejčí 33, Kotlán 8, Moulík 8, Breburda 8, Komrska 7,Kudláč 8, Předota 4,Černý 2, Kalous 2.

ZVYKLI JSME SI NA VÍC
SLAVOJ Č. KRUMLOV - ŠUMAVAN VIMPERK 96:68 (46:40)

Opět v prvém poločase dobrý výkon. Potvrdilo se to, že nedokážeme celý zápas uhrát ve stejném tempu a výpadky, mnohdy velice krátké, pak rozhodují celé utkání v náš neprospěch. Přitom Slavoj není už to, co kdysi býval... .
Střelci: Komrska 20, Breburda 14, Krejčí 11, Kotlán 11, Kalous 6, Moulík 4, Kudláč 2.

OD ZAČÁTKU ZLÝ SEN...
KIN Č. BUDĚJOVICE - ŠUMAVAN VIMPERK 118:32 (55:16)

Od začátku se zápas vyvíjel skutečně jako zlý sen. Šumavan si s precizní obranou hrou domácích nevěděl rady a tak hrůzostrašně narůstajícímu skóre zabránilo úmyslné vyfaulování hráčů Šumavanu. Na toto utkání se nebude dobře vzpomínat.
Střelci: Breburda 9, Moulík 8, Kotlán 6, Kudláč 6, Krejčí 3.

A PADAL A PADAL ...
ŠUMAVAN VIMPERK - LOKO TÁBOR 69:104 (39:54)

Bez Krejčího a pod dojmem neslavného vystoupení v Českých Budějovicích v minulém kole nedokázalo mužstvo zopakovat ani výkon z Tábora z podzimu. Pouze výkony Pepíka Breburdy se stále lepší, ostatní zůstávají výkonnostně na stejné úrovni. Porážka se očekávala, ale po boji.
Střelci: Komrska 23, Kotlán 16, Breburda 12, Černý 6, Kalous 5, Předota 4, Kudláč 3.

UŽ NESTOJÍ ZA TO BOJOVAT?
JITEX PÍSEK - ŠUMAVAN VIMPERK 113:51 (55:29)

Pod dojmem bodového úspěchu Pelhřimova z minulého kola a vědomím, že v posledních dvou kolech hrajeme ve Strakonicích, jsme působili jako obětní beránci. Je vidět, že s Tondou (chyběl) roste výkon celého mužstva. Tak snadné to s námi Písek nikdy neměl. Třetí kilo v řadě a Strakoňáci čekají!
Střelci: Moulík 10, Kotlán 8, Černý 8, Komrska 7, Kudláč 6, Breburda 6, Kalous 4, Předota 2.

POTVRZENÁ POZICE
ČZ STRAKONICE B - ŠUMAVAN VIMPERK 97:52 (43:24)

Jiný výsledek se ani neočekával a předvedená hra Šumavanu dokazuje, že pro příští sezónu nelze stavět na dvou - třech hráčích. Posledních 5 zápasů ukazuje, že Šumavan je jasně nejslabší mužstvo tohoto ročníku... .
Střelci: Komrska 21, Krejčí 17, Předota 4, Kotlán 4, Moulík 4, Breburda2.

DOBA NÁVRATU DO LESŮ
ČZ STRAKONICE A - ŠUMAVAN VIMPERK 128:61 (67:26)

Výše porážky s vítězem KP a příštím účastníkem II. ligy je více než krutá. Solidní výkon podal pouze Pepík Breburda, který dosáhl i svůj osobní střelecký rekord. Tímto utkáním končí naše nepovedená sezóna a před námi je letní přestávka... jak nás tato připraví na příští sezónu?!
Střelci: Breburda 21, Komrska 13, Krejčí 10, Kotlán 6, Moulík 4, Čermák 4, Černý 3.

ČZ A nám takhle sypala jeden koš za druhým!

Konečná tabulka ročníku 1981/1982
1. ČZ Strakonice A 15 1 1347:1018 31 b.
2. KIN Č.Budějovice 12 4 1224:1020 28 b.
3. ČZ Strakonice B 9 7 1180:1095 25 b.
4. Slavoj Č.Krumlov 9 7 1138:1061 25 b.
5. Jiskra Humpolec 9 7 1159:1089 25 b.
6. Jitex Písek 7 9 1140:1130 23 b.
7. Loko Tábor 6 10 1236:1248 22 b.
8. Spartak Pelhřimov 4 12 950:1122 20 b.

Hodnocení sezóny:

Po roční přestávce se mužstvu vůbec nedařilo a po zásluze skončilo na posledním místě. Kromě zápasů s Pelhřimovem prohrávalo vždy s vysokým poměrem. Za mužstvo začal hrát stabilně Pepík Breburda - bývalý žák oddílu a dorostenec ČZ Strakonice. Jeho hra a přístup k basketu ukázala příslib do budoucnosti.
Mužstvo sehrálo celkem 16 mistrovských utkání. Ze stabilního kádru nehráli vůbec Láďa Semrád - převelen do Českých Budějovic, Petr Kočnar - dal přednost hokeji, Bohouš Procházka - pracovně zaneprázdněn a Míra Prošek - rovněž pracovně a funkčně zaneprázdněn.