Letošní ročník KP dává na základě rozhodnutí STK ohledně regulérnosti hřišť a vytvoření žákovských družstev vidět kvalitnější basketbal v Jihočeském kraji.

Naše mládež se svými trenéry Komrskou a Krejčím.
Stojí: Komrska, Vlasák, Čermák, Chval, Vlasák, Honza, Žižka, Tomčo, Filip, Krejčí
Sedí: Kučera, Schubert, Kursa, Žampach, Daňha, Kordač, Ondrášek

Z II. ligy po reorganizaci sestoupila dvě velmi silná mužstva a to KIN České Budějovice a Slavoj Český Krumlov. Naopak kraj opustily slabší týmy, které Šumavan porážel většinou doma i venku. Jedná se o Loko Tábor B, Spartak Kaplice, VSŽ Slávie České Budějovice a SZTŠ Tábor. Zúčastní se tedy celkem 11 mužstev (KIN České Budějovice, Slavoj Český Krumlov, Jiskra Humpolec, Spartak Pelhřimov, Spartak Větřní, Jitex Písek, ZVVZ Milevsko, ČZ Strakonice B, Lokomotiva Tábor, Slovan Jindřichův Hradec a Šumavan Vimperk).
Kádr mužstva nedoznal žádných změn, počítá se, že během sezóny odejde Míra Kříž do Strakonic. Během roku začal hrát i Láďa Předota. Letošní ročník vzhledem ke kvalitě mužstev nám nedává takovou šanci na dobré umístění jako v minulých letech.

SOUPEŘ NAD NAŠE SÍLY
SLOVAN J.HRADEC - ŠUMAVAN VIMPERK 96:64 (55:34)

Na favorizované mužstvo Hradce jsme nestačili, po celý zápas měla hra jednostranný průběh. Bez Tondy to bylo pro nás velmi těžké.
Střelci: Semrád 26, Komrska 13, Kotlán 12, Kříž 6, Procházka 4, Prošek 3.

RYCHLÉ ROZHODNUTÍ
KIN Č.BUDĚJOVICE - ŠUMAVAN VIMPERK 119:69 (57:23)

Ani druhé utkání v této sezóně, opět bez Tondy, se Šumavanu nevyvedlo. Vysokou prohraný první poločas a teprve ve druhém poločase, kdy bylo již o výsledku rozhodnuto, podal tým zlepšený výkon a konto soupeře zatížil 46 body. Za KIN si zahrála celá lavička.
Střelci: Semrád 26, Komrska 16, Kotlán 12, Moulík 10, Kříž 5.

KIN byl nad naše síly, Komrska (7) a Semrád (8) brání pod košem.

VŽDY SE ZNALOSTÍ VĚCI
LOKOMOTIVA TÁBOR - ŠUMAVAN VIMPERK 98:69 (47:29)

To, že to nebude mít Šumavan v této sezóně lehké, se potvrdilo i v tomto zápase. Za nás hrál již i Tonda, ale soupeř byl po všech stránkách lepší a zaslouženě zvítězil.
Střelci: Semrád 23, Komrska 16, Krejčí 14, "Kočnar" 10, Kotlán 6.

ÚVODEM STŘELECKÝ KONCERT
ČZ STRAKONICE - ŠUMAVAN VIMPERK 91:47 (48:21)

Zbrojovka ve 12.minutě vedla již 36:6 a celé utkání pak bylo již jen záležitostí domácích. Tak špatně Šumavan už hodně dlouho nezahrál a odvezl si zaslouženou prohru.
Střelci: Kotlán 19, Komrska 9, Moulík 9, Krejčí 6, Kříž 4.

SMUTNO BYLO
ŠUMAVAN VIMPERK - JITEX PÍSEK 65:91 (32:45)

Soupeř byl lepší po celé utkání. Domácím se opět nepodařilo na něho nic vymyslet a tak zaslouženě prohrál. Letošní ročník bude pro nás velmi těžký, zatím jsme ještě nevyhráli!
Střelci: Semrád 21, Komrska 16, Krejčí 12, "Kočnar" 10, Kotlán 6.

BODY ŠUMAVANU!!!
ŠUMAVAN VIMPERK - ZVVZ MILEVSKO 72:51 (35:20)

Šumavan po zásluze vyhrál nad nejslabším účastníkem soutěže. Po celé utkání byl lepší, škoda jen několika okének v obranné činnosti domácích. Výsledek mohl být ještě lepší.
Střelci: Krejčí 18, "Kočnar" 18, Komrska 17, Semrád 13, Kotlán 2, Moulík 2, Procházka 2.

VÍTĚZSTVÍ ŠŤASTNĚJŠÍHO
SPARTAK PELHŘIMOV - ŠUMAVAN VIMPERK 70:53 (30:27)

Zbytečně prohraný zápas i když tomu konečný výsledek nenasvědčuje. soupeř lepší nebyl, ale my jsme se dopouštěli starých chyb a v závěru nechali veškerou iniciativu soupeři. Citelně chyběl Láďa Semrád a jeho standardní body.
Střelci: Krejčí 20, Komrska 13, Kotlán 8, Moulík 4, Kříž 4, Prošek 4.

MÁME NA VÍC
JISKRA HUMPOLEC - ŠUMAVAN VIMPERK 96:67 (52:33)

Jiskra lepší, Šumavan se snažil a tak výše prohry je pro nás přijatelná. Byly doby, kdy jsme si z humpolecké haly odvážely větší "příděly". Opět za nás nenastoupil Láďa Semrád.
Střelci: Krejčí 26, Kotlán 19, Komrska 11, Moulík 7, Kříž 4.

NA VÝBORNOU
ŠUMAVAN VIMPERK - SLAVOJ Č.KRUMLOV 76:87 (41:45)

Výborné utkání, výtečná hra domácích a tak i překvapivý výsledek s loňským účastníkem II. ligy. Domácí byli hostům rovnocenným soupeřem, rozhodla větší zápasová zkušenost Slavoje. Za nás opět nehrál Láďa Semrád.
Střelci: Krejčí 37, Kotlán 13, Předota 8, Moulík 8, Komrska 7, Kříž 3.

TRÁPENÍ
ŠUMAVAN VIMPERK - SPARTAK VĚTŘNÍ 64:93 (35:42)

Domácí nezopakovali sobotní výborný výkon proti Slavoji. Proti soupeři se dopouštěli školáckých chyb, které Větřní po zásluze trestalo. Spokojenost nemůže být s výsledkem ani s předvedenou hrou.
Střelci: Krejčí 23, Komrska 14, Kříž 10, Moulík 9, Kotlán 8.

TRIUMF VŮLE A BOJOVNOSTI
ŠUMAVAN VIMPERK - SLOVAN J.HRADEC 72:79 (30:36)

Velmi vyrovnané utkání, Šumavan podal zase jeden ze svých dobrých výkonů a byl zkušenému soupeři víc jak rovnocenným partnerem. Pěkný basket se smůlovatou koncovkou. Chyběli Komrska, Semrád a Kotlán.
Střelci: Krejčí 18, "Černý" 18, "Kočnar" 16, Moulík 10, Kříž 10.

SKALP NA DOSAH RUKY
ŠUMAVAN VIMPERK - KIN Č.BUDĚJOVICE 74:84 (38:33)

Nečekaně dramatické utkání, s výkonem domácích hosté jednoznačně nepočítali. Šumavan podal opět výtečný výkon a vysokého favorita dokonale potrápil. Ze začátku nezachytil nápor hostů a ve 2.min. prohrával již 2:11, v desáté ale již vedl 34:23 a poločas dotáhl vítězně do konce 38:33. Ve 13.min druhé půle byl ještě stav 68:68 a teprve v závěru získali hosté rozhodující náskok. Dobře zahráli Láďa Semrád s Tondou.
Střelci: Semrád 24, Krejčí 22, "Černý" 12, Moulík 8, Komrska 6, Předota 2.

ČTVRT HODINY HEZKÉHO SNU
JITEX PÍSEK - ŠUMAVAN VIMPERK 93:74 (42:35)

Šumavan podal dobrý výkon, ale na Jitex nestačil. S výkonem spokojenost, jakož i s výsledkem. Petr Komrska obdržel ve druhém poločase "technickou" za nevhodné chování.
Střelci: "Kočnar" 19, Semrád 18, Komrska 16, Krejčí 14, Moulík 2, Kříž 2, Předota 2, "Černý" 1.

Bohoušovo auto na cestě z písku s Krejčím, komrskou, Kalousem a Černým. Bohouš fotí.

OBHÁJENÁ POZICE
ZVVZ MILEVSKO - ŠUMAVAN VIMPERK 64:71 (36:41)

Opět nervózní zápas, který nakonec Šumavan dovedl do vítězného konce. Po čtvrté za sebou chyběl Jindra Kotlán. Dobře zahrál Honza Moulík. Moulík s Krejčím navíc dostali "technickou" za nevhodné chování.
Střelci: Komrska 17, Moulík 16, "Kočnar" 15, Krejčí 13, Semrád 10.

SKÓRE UKAZUJE SLABINY
ŠUMAVAN VIMPERK - ČZ STRAKONICE B 59:115 (27:57)

Domácím se zápas nevydařil a nezopakoval dobré výkony proti Zbrojovce z minulé sezóny. Ta je letos velice silná a měla by nahradit své "A"-čko ve II.lize. Šumavan si opět nevěděl rady se strakonickou osobkou.
Střelci: Komrska 20, Krejčí 14, Semrád 10, Procházka 8, Kříž 7.

SMOLNÝ ZÁPAS ŠUMAVANU
ŠUMAVAN VIMPERK - LOKOMOTIVA TÁBOR 81:95 (41:46)

Dobrý zápas. Šumavan opět dobře zahrál a tentokrát hrál s Lokotkou vyrovnané utkání. Opět s Jindrou a dobře střílel. Škoda, že nám ještě chybějí zkušenosti.
Střelci: Semrád 23, Krejčí 21, Komrska 20, Moulík 10, Kotlán 6, Prošek 1.

STÁLE PŘI CHUTI
ŠUMAVAN VIMPERK - SPARTAK PELHŘIMOV 93:81 (52:35)

Opět po dobrém výkonu a výtečném prvním poločase zaslouženě Šumavan zvítězil. Střelecky zářil Tonda. Škoda polevení v druhé půli - možná mohlo být i "kilčo"!
Střelci: Krejčí 46, Moulík 17, Semrád 15, Komrska 8, Prošek 3, Kotlán 2, Předota 2.

ROZHODLY HRUBÉ CHYBY
ŠUMAVAN VIMPERK - JISKRA HUMPOLEC 69:90 (37:39)

Výborný první poločas s vyrovnaným průběhem. Na začátku druhé půle hosté "šňůrou" utekli a to rozhodlo. První půle ukázala, že lze hrát i s těžkými soupeři.
Střelci: "Kočnar" 18, Moulík 17, Komrska 15, Krejčí 9, Černý 3, Kotlán 2, Kalous 2, Předota 2.

VE FAKTECH
SLAVOJ Č.KRUMLOV - ŠUMAVAN VIMPERK 100:71 (48:32)

Šumavan zahrál svůj standart a s výsledkem proti vysoce favorizovanému soupeři může být spokojen. Příštím zápasem zakončí Šumavan další svoji sezónu v krajském přeboru.
Střelci: Krejčí 23, Semrád 17, Kotlán 12, Moulík 11, Komrska 9, Prošek 2.

HRA NY CHYBY
SP. VĚTŘNÍ - ŠUMAVAN VIMPERK 101:74 (48:45)

Vyrovnaný první poločas a dobrá hra obou mužstev, útočný basketbal a vysoké skóre. Ve druhé půli posledního zápasu sezóny Šumavan zcela odpadl - jako by se již těšil na letní odpočinek.
Střelci: Krejčí 24, Semrád 16, Komrska 16.

Konečná tabulka ročníku 1979/1980
1. ČZ Strakonice B 17 3 1742:1254 37 b.
2. KIN Č. Budějovice 17 3 1649:1216 37 b.
3. Jitex Písek 16 4 1700:1402 36 b.
4. Jiskra Humpolec 12 8 1484:1365 32 b.
5. Slovan J. Hradec 12 8 1552:1508 32 b.
6. Lokomotiva Tábor 11 9 1610:1526 31 b.
7. Slavoj Č. Krumlov 11 9 1471:1458 31 b.
8. Sp. Větřní 6 14 1474:1589 26 b.
9. Spartak Pelhřimov 5 15 1159:1389 25 b.
10. Šumavan Vimperk 3 17 1384:1794 23 b.

ZHODNOCENÍ SEZÓNY:

Za sezónu sehrál Šumavan celkem 20 zápasů, z toho jen 3 vítězné (2x ZVVZ Milevsko a doma se Spartakem Pelhřimov). Sehrál i několik pěkných a vyrovnaných utkání, ale bohužel bez úspěšného dotažení do konce. Kádr měl 12 hráčů, ale velkou část sezóny odehrál bez Kočnara, který se věnoval hokeji, bez Míry Černého - problémy z páteří a Bohouše Procházky - služební povinnosti. Z celkových 240 možných účastí byla účast pouze 151, což je 63% a to je málo. V kolektivu se dobře zabydlel Láďa Předota, v únoru odešel Míra Kříž do Strakonic. Střelecky se nejvíce dařilo trojici Krejčí Semrád Komrska a posledních pět zápasů se vyvedlo Honzovi Moulíků.