TO BUDE KRIZOVÁ SEZÓNA!

Po neúspěšném výkonu v loňském roce se zvýšila tréninková morálka. Počet mužstev pro letošní sezónu se snížil o 1, ale kvalita mužstev nedává ani pro tuto sezónu lepší vyhlídky, než na místa v závěru tabulky. Výhra se dá očekávat snad jenom pouze s mužstvem Pelhřimova. Jinak soutěž opustily mužstva ČZ Strakonice A - postoupily do II. ligy a mužstvo Slavoje Český Krumlov, které se ze soutěže odhlásilo pro vnitřní problémy. Naopak z II.ligy sestoupil velmi silný celek z Jindřichova Hradce. Krajské soutěže se pro sezónu 1982/1983 zúčastní celkem 8 mužstev (Loko Tábor, Jiskra Humpolec, Spartak Pelhřimov, KIN České Budějovice, Jitex Písek, ČZ Strakonice B, Slovan Jindřichův Hradec aŠumavan Vimperk).
Naše mužstvo posílil Honza Heřta, který se vrátil z vojny. Měl by být příslibem pro další sezóny. Sestava se pro letošní sezónu nemění, očekává se lepší výkonnost u Pepíka Breburdy a Ládi Předoty a stabilní výkony u základního jádra sestavy ve složení Tonda Krejčí, Petr Komrska a Jindra Kotlán. Otázkou zůstává zda Míra Černý uplatní svou tréninkovou střelbu i při mistrovských zápasech. Rovněž místy Libor Kudláč a Venca Kalous ukazují, že by mohli mít na víc. Očekává se opět malá účast jak na trénincích, tak i při mistrovských zápasech od Míry Proška a Bohouše Procházky. Honza Čermák se bude věnovat své profesi - hokeji, neboť středem zájmu a pozornosti sportovní veřejnosti ve Vimperku je hokejové mužstvo Šumavanu Vimperk s účastí ve druhé nejvyšší soutěži ČSSR.

STOVKA BEZ RECEPTU
ŠUMAVAN VIMPERK - ČZ STRAKONICE B 69:102 (33:52)

Jednoznačná záležitost hostujícího mužstva a odvěkého rivala. Dobře zahrál Jindra Kotlán a Petr Komrska, kterým se dařilo i střelecky. Naprázdno překvapivě vyšel Tonda. Premiéra této sezóny tedy podle předpokladů nevyšla.
Střelci: Komrska 21, Kotlán 20, "Kočnar" 10, Moulík 6, Kalous 6, Předota 2, Černý 2, Kudláč 2.

Jindra Kotlán (15) se o míč jen tak obrat nenechá!!.

NEZVLÁDNUTÁ ROLE
SPARTAK PELHŘIMOV - ŠUMAVAN VIMPERK 79:40 (46:18)

Soupeř již se "zaběhnutými" dorostenci ukázal svou sílu a naznačil, že to Šumavan nebude mít vůbec lehké s tímto mužstvem ani při odvetě ve Vimperku. Vimperk zklamal střelecky, neboť 40 bodů za zápas je opravdu hodně málo!
Střelci: "Čermák" 15, Moulík 7, Komrska 6, Kalous 6, Předota 2, Černý 2, Heřta 2.

JAKO MALÍ KLUCI
JISKRA HUMPOLEC - ŠUMAVAN VIMPERK 96:34 (47:16)

Rovněž i ve druhém zápase v řadě hráči Šumavanu zklamali střelecky a po zásluze si odvezli ještě větší debakl. Bez Tondy to prostě nikomu nešlo ...
Střelci: "Čermák" 8, Komrska 8, Předota 6, Kalous 4, Černý 4, Procházka 4.

KONCOVKA ZŮSTÁVÁ SLABINOU
ŠUMAVAN VIMPERK - SLOVAN J.HRADEC 75:96 (42:56)

Nastoupil Tonda a hned to bylo na výkonu znát. První poločas vcelku dobrý, neboť se očekávalo, že loňský účastník II.ligy bude vyhrávat vyšším rozdílem. V 5.minutě druhé půle byl stav 53:63 a ještě ve 14.minutě byl rozdíl 14 bodů v neprospěch domácích. Potom 16ti bodová šňůra učinila v rozmezí 3 minut konečné skóre utkání.
Střelci: Krejčí 28, Kotlán 12, Komrska 10, Kalous 10, Předota 4, Heřta 4, Kudláč 3, Moulík 2, Černý 2.

ÚTĚCHA ...
ŠUMAVAN VIMPERK - KIN ČESKÉ BUDĚJOVICE 61:99 (31:45)

Do poločasu sehrával Šumavan s favoritem vcelku vyrovnané utkání, zejména Kotlán s Krejčím zatěžovali rovnoměrně konto soupeře. Skóre určila šňůra KINu ve II.poločase v rozmezí mezi 4. a 10.minutou, který v této době nastřílel 22 bodů a o výsledku utkání tak rozhodl.
Střelci: Komrska 17, Krejčí 12, Kotlán 12, Heřta 8, Kalous 4, Moulík 4, Kudláč 3, Předota 1.

FANDÍ NESTÁRNOUCÍM VETERÁNŮM
JITEX PÍSEK - ŠUMAVAN VIMPERK 101:68 (50:27)

Výpadek v první půli byl rozhodující pro další vývoj a průběh zápasu. Šumavan zlepšeným výkonem ve druhém poločase odvrátil ještě větší debakl.
Střelci: Komrska 21, Kotlán 15, Moulík 10, Černý 10, Heřta 4, Předota 4, Kalous 2, Kudláč 2.

ÚČTENKA S PŘIRÁŽKOU
LOKOMOTIVA TÁBOR - ŠUMAVAN VIMPERK 122:42 (53:15)

Přijeli jsme bez Tondy a Jindry. A bez nich je mužstvo jako bez duše. Potom výsledek hovoří o všem a není potřeba dalšího komentáře ... Pro doplnění - jedna z největších porážek Šumavanu v historii!
Střelci: Komrska 16, Předota 9, Moulík 8, Kalous 4, Kudláč 3, Černý 2.

PODLE PŘEDPOKLADŮ
ČZ STRAKONICE B - ŠUMAVAN VIMPERK 93:60 (41:25)

Již opět s Tondou, což je hned znát při hře, se zlepšeným výkonem a také s výsledkem, který je běžně s tímto naším rivalem docilován.
Střelci: Krejčí 26, Moulík 12, Komrska 7, Předota 6, Černý 4, Breburda 3, Kudláč 2.

)

Krejčí(10) a Komrska (7) bojují o míč, přihlíží Breburda (8).

LÍBILO SE I CHUTNALO
ŠUMAVAN VIMPERK - JISKRA HUMPOLEC 76:82 (34:42)

Vyrovnané utkání, ve kterém vedli neustále hosté. Šumavan podal velmi dobrý výkon a tentokrát vydržel se silami celé utkání. Škoda jen koncovky, mohli jsme se dočkat historického vítězství. Výsledek ukázal, že zítřejší odveta s Pelhřimovem nemusí být bez nadějí.
Střelci: Komrska 22, "Prošek" 12, Krejčí 10, Předota 10, Breburda 9, Kotlán 7, Černý 6.

ODVETA SE VYDAŘILA
ŠUMAVAN VIMPERK - SPARTAK PELHŘIMOV 74:67 (38:34)

Velká bitva o první vítězství v této sezóně. Šumavan byl po celé utkání lepším mužstvem, Pelhřimov neustále jen dotahoval. Ve druhém poločase nestřelil Petr Komrska ani jeden bod, naopak se střelecky dařilo Pepíkovi Breburdů a Mírovi Černých. Velký zápas opět sehrál Tonda a postupně se začíná dařit i Láďovi Předotů. Opět ze zdravotních důvodů nehrál Venca Kalous. Přesto po víkendu v mužstvu Šumavanu konečně trochu radosti.
Střelci: Krejčí 22, Komrska 14, "Prošek" 12, Předota 8, Breburda 8, Černý 6, Kotlán 4.

POUZE ÚVOD...
KIN ČESKÉ BUDĚJOVICE - ŠUMAVAN VIMPERK 103:51 (52:25)

V Budějovicích pouze se 6ti hráči, z toho střelbu prakticky obstarávali Petr Komrsků s Tondou Krejčím. Výsledek se předpokládal, neboť KIN je horkým favoritem tohoto ročníku.
Střelci: Krejčí 22, Komrska 20, "Prošek" 6, Černý 3.

POCHVALNĚ I KRITICKY
SLOVAN J.HRADEC - ŠUMAVAN VIMPERK 68:65 (32:29)

Překvapivý výsledek přivezl Šumavan z Hradce. Přijel tam pouze se 6ti hráči, ale celé utkání se držel výborně. V 17.minutě druhé půle dokonce vedl 63:58, ale vedení do konce zápasu neudržel. Při tak malém počtu hráčů Šumavan podal překvapivě dobrý výkon. Dobře zahrál po odmlce Venca Kalous a střelecky již tradičně zářil Tonda.
Střelci: Krejčí 29, Kalous 10, Komrska 10, "Prošek" 6, Černý 6, Heřta 4.

ZBYTEČNĚ JSME ZTRÁCELI BODY
ŠUMAVAN VIMPERK - LOKOMOTIVA TÁBOR 77:96 (30:51)

Šumavan opět ve druhém poločase zahrál lépe, ale o výsledku již bylo dávno rozhodnuto. Proti minulým zápasům se nedařilo střelecky Petrovi Komrsků, který body nastřílel až v závěru zápasu. Jinak lze brát výsledek jako přijatelný.
Střelci: Krejčí 21, Předota 16, Kotlán 11, Moulík 10, Komrska 9, "Prošek" 4, Černý 4, Kudláč 2.

ŽÁDNÁ RADOST...
ŠUMAVAN VIMPERK - JITEX PÍSEK 68:108 (33:48)

Jedině vítězství mohlo odpoutat v tomto posledním mistrovském zápase Šumavan z posledního místa tabulky. Ale na to byl soupeř pro Šumavan příliš silný. Ve 3.minutě vedl sice Šumavan 10:2, ale to bylo z jeho strany vše. Od 10.minuty začal pomalu rezignovat a na hřišti bylo jen jedno mužstvo - Jitex, které nakonec vyhrálo 40ti bodovým rozdílem.
Střelci: Krejčí 22, Komrska 13, Moulík 13, Kotlán 12, "Prošek" 4, Předota 4.

Jó zápis - to je věda! Ale Jana Hadravová to zná. Pavel Tlustý je u časomíry a výsledkové tabule.

Konečná tabulka ročníku 1982/1983
1. KIN České Budějovice 11 3 1054:846 25 b.

Hodnocení sezóny:

Po loňské nepovedené sezóně se ani ta letošní nedá nazvat jinak než špatná. Jediné vítězství je opravdu málo. Kromě dvou posledních mužstev, kam jsme bohužel patřili letos i my, byla výkonnost účastníků KP překvapivě vyrovnaná, neboť ani KIN coby vítěz to neměl vždy lehké. Zklamal loňský účastník II.ligy Slovan Jindřichův Hradec, se kterým měl vítězství na dosah i Šumavan a to dokonce v Hradci.