NASTANE KONEČNĚ ZLEPŠENÍ?

Minulá sezóna naznačila mírné zlepšení. Pro letošní sezónu se krajská soutěž rozrostla o 3 nové členy a to o ČZ Strakonice A (sestoupil z II.ligy), o nováčka z Bechyně a dále o silného nováčka a favorita soutěže VTJ Planá. Letošního ročníku se nezúčastní tým Jitexu Písek. Krajské soutěže se pro sezónu 1983/1984 zúčastní celkem 8 mužstev (VTJ Planá, Loko Tábor, Jiskra Humpolec, Spartak Pelhřimov, KIN České Budějovice, ČZ Strakonice A a B, Slovan Jindřichův Hradec, Jiskra Bechyně a Šumavan Vimperk).
V letošní sezóně to bude mít naše mužstvo opět těžké, neboť kádr mužstva se prakticky zúžil na 8 hráčů. Nelze počítat s Proškem, který přestal chodit i na tréninky, s Kočnarem, dále s Breburdou, nebude vidět ani Bohouše Procházku, jakož i Libora Kudláče z jeho liknavého přístupu k basketu. Ještě štěstí, že vysokoškolská studia ukončili Venca Kalous a Míra Černý. Za pozornost stojí, že na tréninku (sice zatím jen na jednom) se objevila nová tvář a to více jak dvoumetrový Pepa Stern - povoláním doktor medicíny. Smůla je v tom, že jej čeká jednoroční základní vojenská služba. Na tréninku ukázal, že basket zná - hrával ho za VŠ Plzeň. Útěchou zůstává pouze to, že by měl být příslibem pro příští sezónu... . Ke vší smůle začal marodit Honza Moulík, takže výkony budou stát na 7 hráčích, což je pro tuto soutěž málo. Na tréninku se objevili dva "absíci" - Luboš (velmi dobrý) a Robert. Členská základna oddílu se rozrostla o další oddíl a to o žákyně a má 35 členů (11 mužů, 12 žáků a 12 žákyň).

Předota-5, Černý-12, Moulík-4, Kotlán-15, Kočnar, Kudláč-11, Krejčí-10, Prošek-11, Komrska-7, Heřta-6, Kalous-14

CHYBY V OBRANĚ ROZHODLY
ŠUMAVAN VIMPERK - SLOVAN J.HRADEC 68:79 (32:41)

Soupeř na úvodní mistrovský zápas přijel do Vimperka pouze se 6ti hráči a to ještě bez Hudlera. Hosté po celý zápas vedli, domácím se nedařilo a na oslabeného soupeře po celý zápas nic nevymysleli.
Střelci: Komrska 20, Krejčí 14, Kotlán 12, Kudláč 6, Moulík 4, Předota 3, "Prošek" 3, Kalous 2.

OPĚT TRPKÉ SOUSTO
ŠUMAVAN VIMPERK - LOKOMOTIVA TÁBOR 53:95 (25:38)

Na tohoto soupeře neumí mužstvo zahrát a jestli se po utkání s Hradcem dal očekávat lepší výkon, pak tomu ve skutečnosti tak nebylo. Soupeř po celý zápas byl lepší a domácí s přibývajícími minutami postupně rezignovali. Stačili vzdorovat jen do 8. Minuty, kdy byl stav 14:14 ... pak už bylo na palubovce jen jedno mužstvo a to Lokotka.
Střelci: Komrska 14, Černý 11, Kudláč 6, "Prošek" 5, Kotlán 4, Moulík 4, Kalous 4, Heřta 3, Předota 2.

NAKONEC PODLE PŘEDPOKLADŮ
ČZ STRAKONICE B - ŠUMAVAN VIMPERK 88:67 (41:36)

Přijatelná prohra na hřišti favorita, podtržená velmi dobrým výkonem v prvním poločase. Velmi dobře zahrál Vláďa Předota, Kterému se dařilo i střelecky.
Střelci: Předota 22, Komrska 18, Krejčí 12, Moulík 8, Černý 4, Kotlán 3.

V JÁMĚ LVOVÉ
ČZ STRAKONICE A - ŠUMAVAN VIMPERK 150: 65 (71:19)

Nejvyšší porážka v historii vimperského basketbalu. Výsledek hovoří za všechny komentáře, ... Snad jen, že jsme ve druhé .půli dali dvakrát více bodů než v půli první.
Střelci: Krejčí 17, Komrska 17,Moulík 7, Kalous 7, Kotlán 6, Předota 4, Heřta 4, Černý 3.

CHYBĚLO UŽ JEN 40 SEKUND
ŠUMAVAN VIMPERK - JISKRA BECHYNĚ 78:76 (37:40)

První vítězství v této sezóně po dramatickém a nervózním závěru., kde byla zřejmá i pomoc rozhodčích. V 19. Minutě byl stav 74:74. Domácím se vůbec na nováčka soutěže nedařilo, nepředvedli očekávaný výkon a tak se celý zápas jen trápili, až ke kýženému prvnímu vítězství sezóny.
Střelci: Komrska 27, Předota 25, Černý 13, Kalous 7, Kotlán 4, Krejčí 2.

VYSTŘÍZLIVĚNÍ
ŠUMAVAN VIMPERK - SPARTAK PELHŘIMOV 73:94 (35:41)

Pelhřimov v této sezóně hraje velmi dobře, zejména jeho dorostenci. Domácí byli po celé utkání horším týmem, takže se výhry z předchozích let s tímto soupeřem na domácí palubovce neopakovaly.
Střelci: Komrska 30, "Prošek" 16, Předota 9, Kotlán 8, Krejčí 6, Černý 4, Heřta 2.

JENOM ZAČÁTEK
ŠUMAVAN VIMPERK - JISKRA HUMPOLEC 74:90 (32:41)

Prakticky úplně stejný průběh utkání jako den předtím s Pelhřimovem, jen s tím rozdílem, že Humpolec byl z pohledu domácích viděn jako jasnější favorit.
Střelci: "Prošek" 26, Komrska 14, Krejčí 13, Předota 9, Kotlán 8, Černý.

KDYŽ SE PRÁCE CHOPÍ MISTR
KIN ČESKÉ BUDĚJOVICE - ŠUMAVAN VIMPERK 90:53 (41:25)

Jednostranná záležitost domácího celku, který kontroloval utkání od první do poslední minuty. Pro hosty snad jen příznivější výsledek než v loňském roce. Šumavan hrál pouze se 6ti hráči.
Střelci: Krejčí 12, Komrska 12, "Prošek" 10, Předota 9, Kotlán 6, Černý 4.

LETOVÝ DEN
VTJ PLANÁ - ŠUMAVAN VIMPERK 93:40 (61:26)

Pověst o favoritu se potvrdila již v prvním poločase, kdy to vypadalo na hrozivý výsledek a debakl. Do druhého poločasu naštěstí nastoupila rezerva vojáků a tak nepadla ani "100".
Střelci: Komrska 18, Předota 10, Krejčí 6, Kotlán 4, Černý 2.

JE V ČEM NACHÁZET RADOST
LOKOMOTIVA TÁBOR - ŠUMAVAN VIMPERK 74:63 (26:29)

Překvapivý výsledek, dobrá hra Šumavanu a nebýt zlých 4 minut ve druhé půli (mezi 9. a 13.minutou dostal Šumavan 14 bodů aniž by sám vstřelil jediný), zaváněl průběh utkání překvapením. Hlavně vydařená první půlka je příslibem do dalších zápasů.
Střelci: Komrska 23, Krejčí 20, Černý 8, Kotlán 5, Předota 4, Heřta 3.

ZBYTEČNÁ PROHRA
SLOVAN J.HRADEC - ŠUMAVAN VIMPERK 72:68 (28:33)

Šumavan opět podal velice dobrý výkon, vedení ztratil v prvních minutách druhého poločasu. Na hradecké palubovce odvedl stejně statečný výkon jako v loňském roce. Duší všech jeho akcí byl opět Tonda. Škoda, mohlo zde být druhé vítězství v sezóně.
Střelci: Krejčí 25, Komrska 16, Předota 11, Kotlán 10, Černý 5, Heřta 1.

POKROK V PLYNULOSTI HRY
ŠUMAVAN VIMPERK - ČZ STRAKONICE B 72:99 (32:42)

Výsledek byl vcelku očekávaný, výkon domácího celku nebyl špatný, ale na "strakoničáky" prostě stále ještě nestačíme. Ke konci jsme alespoň ubránily stovku.
Střelci: Komrska 31, Krejčí 17, Kotlán 10, Černý 8, Předota 4, Kalous 2.

S VYŠŠÍ ODPOVĚDNOSTÍ
ŠUMAVAN VIMPERK - ČZ STRAKONICE A 62:92 (31:51)

V odvetě se debakl z prvního utkání již neopakoval a co je zajímavé, Strakonice nedali ani "100", i když se o ní tuze snažili. Domácí podali obětavý výkon a porážka je pro ně víc jak přijatelná ... a to ještě nehrál Tonda!
Střelci: Komrska 24, "Prošek" 12, Černý 11, Kotlán 7, Předota 6, Kalous 2.

NÁVRATY TĚŽŠÍ NEŽ PREMIÉRY
JISKRA BECHYNĚ - ŠUMAVAN VIMPERK 97:79 (50:48)

Nováčkovi se odveta povedla i s úroky. První poločas byl vyrovnaný, ale ve druhém poločase byli domácí lepším mužstvem a po zásluze tak vyhráli. Střelecky se dařilo Petrovi Komrsků, ale na vítězství to nestačilo.
Střelci: Komrska 37, Krejčí 17, Kotlán 13, Předota 6, Černý 4, Kudláč 2.

VYHRÁLA KOŠÍKOVÁ!
JISKRA HUMPOLEC - ŠUMAVAN VIMPERK 105:95 (45:40)

Velmi pěkné a zajímavé střetnutí. Obě mužstva hrála otevřený a útočný basketbal a tak tomu odpovídá i skóre. Střelecky opět zářil Petr Komrska a Tonda. Je to náš nejlepší výsledek s Humpolcem v mistrovské soutěži, přestože Vimperk přijel jen s 5ti hráči!
Střelci: Komrska 49, Krejčí 30, Kotlán 8, Předota 7, Kudláč 1.

VÝKON NAD SLOVNÍ DOMLUVY
SPARTAK PELHŘIMOV - ŠUMAVAN VIMPERK 91:74 (45:39)

Po vyrovnaném prvním poločase se Pelhřimov zlepšil, ale vzhledem k současné výkonnosti Pelhřimova je prohra o 17 bodů pro Šumavan přijatelná. Domácí byli favoritem a také po zásluze vyhráli. Šumavan špatný výkon nepodal, i když hrál opět v 5ti lidech.
Střelci: Krejčí 27, Komrska 20, Kotlán 14, Kudláč 7, Předota 6.

JEJICH VIZITKA
ŠUMAVAN VIMPERK - VTJ PLANÁ 62:101 (32:55)

Prohra s již jasným vítězem přeboru a příštím účastníkem II.ligy. Situace se opakovala podobně jako v prvém utkání, kdy po jasném poločase dostala příležitost i lavička náhradníků. Ta však tentokrát již kýžené "100" k nelibosti domácích dosáhla.
Střelci: Krejčí 27, Předota 15, Komrska 13, Kotlán 7.

VALČÍK NA ROZLOUČENOU
ŠUMAVAN VIMPERK - KIN ČESKÉ BUDĚJOVICE 58:79 (26:30)

Po dlouhé době přijatelný výsledek s KINem. Poslední zápas sezóny byl hrán v dobrém tempu a rozhodnutí padlo mezi 16. a 17.minutou, kdy domácí dostali 14 bodů za sebou. Přesto lze vyjádřit s výkonem mužstva spokojenost.
Střelci: Komrska 20, Krejčí 12, Kotlán 12, Předota 6, Kudláč 4, Heřta 2, "Prošek" 2.

Tondovo neomylné trestné hody - doskok je většinou zbytečný.

Konečná tabulka ročníku 1982/1983
1. TJ Planá 18 0 1469:934 36 b.
2. ČZ Strakonice A 15 3 1600:1223 33 b.
3. KIN České Budějovice 12 6 1285:1144 30 b.
4. Slovan J.Hradec 12 6 1238:1224 30 b.
5. Jiskra Humpolec 9 9 1309:1417 27 b.
6. Spartak Pelhřimov 8 10 1248:1328 26 b.
7. Lokomotiva Tábor 7 11 1314:1307 25 b.
8. ČZ Strakonice B 6 12 1188:1244 24 b.
9. Jiskra Bechyně 2 16 1203:1572 20 b.
10. Šumavan Vimperk 1 17 1204:1665 19 b.