Jako v baletu

Lions BK Jindřichův Hradec - BK Vimperk 89:77 (51:36)

Vimperští nastoupili po krátké letní pauze, ale již rozehraní z prvního ročníku Jihočeského poháru. Přesto jejich výkon nebyl z nejsilnějších. Proti posílenému soupeři v J. Hradci z dceřiných týmů hrajících 1. ligu se ze začátku vimperští neukázali jako slabý tým přesto si domácí vybudovali mírný náskok, vimperští celkem dobře zónově bránili. V druhé čtvrtině ale došlo k výpadku a domácí si vybudovali náskok 10 až 12 body. V poločase pak byl stav o -15 pro vimperské. Ve třetí čtvrtině si náskok domácí kontoroloali, vimperští pouze se pokusili stáhnout náskok na 10 bodů, ale soupeř rychle odpověděl a na konci čtvrtiny byl stav neuspokojivý, téměř o 20 bodů. Tři vimperští hráči měli po 4 faulech, dva se ve čtvrté čtvrtině vyfaulovali. Přesto hosté náskok poměrně stáhli a rozdíl tak upravili na končný rozdíl -12 bodů

Body Vimperka: Kautman 20, Klímek 17, Hodina 14, Matyk 10, Sitár 9, Gála 6, Vácha 4, Lukáš 2.

Dramatičnost nechybí

BK Vimperk - Viktoria Tábor 57 : 59 (31 : 30)

Družstvo mužů BK Vimperk se představilo v letošní sezóně poprvé na domácí palubovce a diváci mohli shlédnout dvě vyrovnaná a dramatická utkání.

Domácí měli výborný vstup do utkání, díky dobré obraně a špatné střelbě soupeře vyhráli úvodní čtvrtinu 15 : 4. Do druhé čtvrtiny nastoupili nekoncentrováni a dovolili hostům během čtyř minut stav zápasu srovnat. Od této chvíle nedokázal žádný ze soupeřů odstkočit více než o pět bodů a tak utkání směřovalo k dramatické koncovce, ve které byli šťastnějí basketbalisté Viktorky. Domácí se připravili o možnost vítězství v tomto utkání díky nepromění několika vyložených šancí a horší úspěšností trestných hodů.

Za Vimperk: Hodina – 20, Susol – 17, Doule, Matyk – 7, Kautman – 4, Sitár – 2

BK Vimperk – BK Tábor 62 : 59 (34 : 30)

I druhý zápas byl velmi vyrovnaný. Domácím se však v polovině závěrečné čtvrtiny podařil získat devítibodový náskok. Přestože vimperští basketbalisté v závěru utkání proměnili pouze tři z osmi trestných hodů po taktických faulech soupeře, dovedli utkání do vítězného konce.

Za Vimperk: Kautman – 16, Matyk – 14, Hodina – 11, Sitár – 7, Doule, Susol – 6, Vácha – 2

Po změně v termínové listině také další zápasy sehrají muži BK Vimperk na domácím hřišti a to: 31. 10. od 17:00 s Jiskrou Humpolec, 1. 11. od 9:30 s BK Pelhřimov a 14. 11. od 17:00 s SKB Strakonice.

Další drama pod bezednými koši

BK Vimperk – BK Pelhřimov „B“ 102 : 49 (46 : 27)

Domácí basketbalisté byli od začátku lepším družstvem na palubovce, výborně bránili a dařili se jim rychlé protiútoky. I ve druhém poločase zvyšovali svůj náskok, dokonce dosáhli kýžené „stovky“ a uštědřili soupeři vysokou prohru.

Za Vimperk: Matyk – 28, Susol – 22, Hodina – 14, Sitár – 12, Lukáš – 10, Doule – 8, Kautman – 5, Vácha – 2, Sládek – 1

BK Vimperk – TJ Jiskra Humpolec 70 : 73 (40 : 31)

Ve druhém utkání se musili vimperští basketbalisté vyrovnat se značnou výškovou převahou soupeře pod košem. V prvním poločase se jim to dařilo, ale i za cenu faulů, což se ukázalo velmi důležité v závěru utkání, kdy se vyfaulovalo několik domácích hráčů. Trpělivou hrou v útoku si do poločasu vypracovali nadějný náskok, který však prohospodařili ve třetí čtvrtině.
Humpolec přitvrdil v obraně, vimperským se přestala dařit střelba ze střední i větší vzdálenosti a tak soupeř pomalu snižoval rozdíl ve skóre. Rozhodujícím momentem utkání se stali poslední dvě minuty třetí čtvrtiny, které hosté vyhráli 0 : 10 a do závěrečné čtvrtiny nastoupili s pětibodovým náskokem. Domácí se nevzdali a obětavou hrou dokázali minutu před závěrečným hvizdem vyrovnat, ale na obrat v utkání jim nezbyly síly.

Za Vimperk: Matyk – 17, Hodina, Susol – 13, Doule – 10, Lukáš – 8, Sitár – 5, Kautman - 4

Vynikající koncovka

BK Vimperk – SKB Strakonice „B“ 70 : 63 (40 : 36)

První poločas derby byl velmi vyrovnaný i díky tomu, že domácí basketbalisté neproměnili několik samostatných nájezdů. Ve druhé čtvrtině přešli Vimperští na zónovou obranu. Podařilo se jim získat několik míčů v rozehrávce soupeře a z následujících rychlých protiútoků si vypracovali mírný náskok.
V neproměňování šancí pokračovali domácí i ve třetí čtvrtině a tak se jí doslova protrápili. V útoku se jim vůbec nic nedařilo, první bod zaznamenali z trestného hodu až 7. minutě, celkem dali pouze sedm bodů a do závěrečné čtvrtiny nastupovali s tříbodovou ztrátou. Až do její 9. minuty si hostující hráči udržovali mírný náskok, ale poslední dvě minuty vyhráli Vimperští 9 : 0 a nečekaně snadno rozhodli dramatické utkání ve svůj prospěch.

Za Vimperk: Hodina – 17, Matyk – 15, Lukáš – 14, Klímek – 10, Susol – 7, Sitár – 4, Kautman – 2, Vácha - 1

Tři prohry v řadě

BK Vimperk – Sršni Sokl Písek „B“ 63 : 78 (35 : 39)

Úvodní čtvrtina domácím vůbec nevyšla, nedokázali ubránit střelbu rychlých hráčů soupeře a sami se těžko prosazovali pod hostujícím košem a proto po první čtvrtině prohráli 11: 24. Druhá čtvrtina měla opačný průběh a domácím basketbalistům se podařilo do poločasu snížit na rozdíl čtyř bodů. V dobrém výkonu ale nepokračovali v následující části, dovolili hostům získat postupně až patnáctibodový náskok, který si v závěrečné čtvrtině pohlídali.

Za Vimperk: Klímek – 18, Hodina – 16, Kautman – 10, Matyk – 7, Susol – 6, Doule – 4, Sitár – 2

BK Vimperk – Spartak Kaplice 67 : 76 (29: 32)

Druhé utkání bylo podstatně vyrovnanější, přesto basketbalisté Kaplice si ve druhém poločase vytvořili šestibodový náskok, který se domácím jenom jednou podařilo srovnat, ale vlastními chybami především v přihrávkách se připravili o možnost vítězství v tomto utkání.

Za Vimperk: Hodina – 27, Klímek – 15, Kautman – 11, Sitár – 9, Matyk – 4, Susol - 1

BK Vimperk – BK LIONS J. Hradec „B“ 76 : 84 (36 : 33)

Ani v posledním domácím utkání základní části oblastního přeboru nedokázali vimperští basketbalisté zvítězit a klesli tak na 7. místo. Přesto začali dobře a po prvním poločase díky trpělivé hře těsně vedli. Již po několikáté v této sezóně si vybrali slabší chvilku ve třetí čtvrtině. Neproměnili několik vyložených šancí a nebyli již tak důslední v obraně. A když se soupeři ještě začala dařit střelba tříbodových pokusů, vyhráli hosté tuto čtvrtinu o deset bodů 16 : 26. V závěrečné čtvrtině obě družstva předváděla pěkný útočný basketbal, skóre rychle narůstalo na obou stranách, ale domácím se již průběh utkání nepodařilo zvrátit ve svůj prospěch.

Za Vimperk: Hodina – 17, Klímek- 15, Vácha – 14, Matyk – 12, Susol – 8, Kautman – 7, Sitár - 3

V Táboře dvakrát neúspěšní

BK Tábor – BK Vimperk 73 : 57 (31 : 32)

Basketbalisté Vimperku hráli tři čtvrtiny vyrovnané utkání, ještě ve 29. minutě vedli 47 : 50. V závěrečné čtvrtině ale domácí dokonale využili výškové převahy pod oběma koši a když vimperským v útočné fázi začaly docházet síly, bylo o vítězovi utkání rozhodnuto.

Za Vimperk: Klímek – 19, Hodina – 15, Kautman Susol – 6, Matyk – 5, Gála, Heřta, Vácha – 2

Viktoria Tábor – BK Vimperk 68 : 95 (29: 43)

Ve druhém utkání vimperští basketbalisté odolávali pouze první čtvrtinu, ještě necelou minutu před jejím koncem prohrávali pouze o jediný bod, ale v samém jejím závěru udělali dvě hrubé chyby při vyhazování z pod koše a umožnili domácím získat snadno náskok a jistotu. Do té doby se totiž oběma týmům nedařila střelba a neproměnili i několik vyložených šancí. Přestože se basketbalisté Vimperku v dalším průběhu utkání více prosazovali, domácí byli ve střelbě daleko úspěšnější a proto snadno zvítězili.

Za Vimperk: Matyk – 17, Hodina, Kautman – 14, Klímek, Vácha – 6, Gála, Heřta – 4, Susol – 3

Důležité vítězství

TJ Jiskra Humpolec – BK Vimperk 71 : 68 (34 : 41)

Proti vedoucímu celku oblastního přeboru podali vimperští basketbalisté výborný výkon. V první čtvrtine zaskočili domácí těsnou obranou, rychlými protiútoky, vycházeli jim i nacvičené akce a ujali se vedení 14 : 26. Od druhé čtvrtiny soupeř daleko více využíval v útoku značné výškové převahy a postupne zacal snižovat ztrátu. K obratu v utkání došlo ve tretí čtvrtine, kdy vimperští hráli málo odvážně pod soupeřovým košem a zaznamenali pouze sedm bodů. Přesto sahali po vítězství, když dvě minuty pred závěrečným hvizdem snížili na rozdíl dvou bodů. Ale dvě chyby v rozehrávce postupného útoku jim v tom zabránili.

Za Vimperk: Susol – 23, Hodina – 13, Sitár – 9, Gála, Matyk – 8, Herta – 4, Kautman – 3, Vácha – 2

BK Pelhřimov „B“ – BK Vimperk 53 : 69 (26 : 39)

Domácí vedli naposledy ve 4. minute 8:7, pak vimperští zaznamenali jedenáctibodovou šňůru a získaný náskok v dalším průbehu zápasu ješte postupně navyšovali. Pelhřimovští se snažili průbeh utkání zvrátit přechodem na zónovou obranu nebo presink, ale i s tím si vimperští muži dokázali poradit. Docílili tak důležitého vítězství, které je tři utkání před koncem základní části velmi posunulo k vyřazovacím bojům.

Za Vimperk: Hodina – 16, Susol – 14, Sitár – 13, Kautman, Matyk – 11, Gála, Vácha - 2

SKB Strakonice – BK Vimperk 58 : 44

Zlepšené výkony přinesly vítězství

Spartak Kaplice – BK Vimperk 83 : 74 (36 : 36)

V první čtvrtině pokračovalo střelecké trápení vimperských basketbalistů ze zápasu ve Strakonicích, neproměnili opět několik vyložených šancí, prohrávali v úvodu druhé čtvrtiny již 23 : 9 a vypadalo to na další špatný výsledek. Pak se výrazně zlepšili v obraně i v útočné fázi a dokázali do poločasu vyrovnat.
Ve druhém poločase se obě družstva střídala ve vedení až do stavu 69 : 69. V závěru utkání se hosté dopustili několika taktických chyb (tří hráči se vyfaulovali, technická a nesportovní chyba) a tak se vimperští muži připravili o možné vítězství.

Za Vimperk: Klímek – 16, Kautman, Lukáš – 10, Hodina – 9, Matyk, Susol – 8, Sitár – 7, Vácha – 6

Sokol Písek „B“ – BK Vimperk 61 : 68 (30 : 35)

Ještě lepší výkon podali basketbalisté Vimperku na písecké palubovce. Přizpůsobili se rychlé hře mladých domácích hráčů a především v obraně využili svých zkušeností i větší síly. O svém vítězství rozhodli v závěrech třetí a čtvrté čtvrtiny, v kterých zaznamenali patnácti respektive devítibodovou šňůru.

Za Vimperk: Klímek – 16, Sitár – 15, Hodina – 12, Susol – 9, Kautman – 7,Matyk – 6, Gála – 3

Překvapení se nekonalo

V obou čtvrtfinálových utkáních basketbalisté BK Vimperk podlehli mužům BK Tábor a v letošním ročníku oblastního přeboru skončili až na sedmém místě.

BK Tábor – BK Vimperk 54 : 51 (25 : 24)

Na palubovce soupeře podali vimperští muži velmi dobrý výkon a trochu smolně ve vyrovnané koncovce podlehli. Po celý zápas obě družstva podávala velmi soustředěný výkon v obraně. Po vyrovnaném prvním poločase hosté ve třetí čtvrtině získali osmibodový náskok, který ale nedokázali udržet. Necelou minutu před závěrem domácí navýšili na rozdíl pěti bodů. Z následujícího protiútoku vimperští snížili rozdíl ve skóre o dva body, po chybě domácích v rozehrávce, následném faulu a technické chybě nabídli hráči BK Tábor čtyři šestky a míč ze strany. Vimperští této šance nevyužili. Proměnili pouze 2 šestky a slibnou akci nezakončili košem. Naopak domácí po taktickém faulu hostů proměnili ještě dva trestné hody.
Za Vimperk: Susol – 14, Klímek – 13, Kautman – 12, Hodina – 5, Sitár – 4, Lukáš – 5

BK Vimperk – BK Tábor 44 : 65 (23 : 38)

V domácí odvetě nezopakovali vimperští v první čtvrtině dobrou obranu a umožnili soupeři získat rozhodující náskok (10 : 26). Domácí pak přešli na zónovou obranu, soupeře ve zbývajících čtvrtinách dovolili sice v průměru pouze 12 bodů, ale protože se i v tomto zápase potýkali s malou úspěšností střelby ze střední vzdálenosti, nedokázali snížit více než na rozdíl deseti bodů.
Za Vimperk: Klímek – 18, Susol – 9, Hodina, Sitár – 5, Kautman, Lukáš – 3,