Bk Tábor "B" – Bk Vimperk 64:61

27.10.2012 14:40

V neděli poledne nastoupil Vimperk na palubovce druhého týmu z Tábora - BK. V loňském roce tým BK postoupil do druhé ligy a tento tým vznikl jako jejich rezerva, ve které ale hraje mnoho hráčů, kteří za "A" tým hráli i v loňské sezoně. V sedmé minutě byl stav 13:13 a vypadalo to na přetahovanou o každý bod. Střídání na straně hostů nejspíše hostující hráče vykolejilo z tempa a poslední tři minuty první čtvrtiny prohrál v poměru 5:15! Hostující hráči nedokázali zabránit domácím v druhých pokusech, které si domácí vybojovali doskokem na útočné polovině. První vlna útoku domácích se dařila eliminovat, ale druhá už domácím vycházela a dávali snadné koše. Domácí tak odskočili na rozdíl ve skóre, který se hostující tým snažil dohnat po zbytek zápasu. To se jim povedlo na začátku poslední periody a v 5. minutě už hostující celek vedl o 5 bodů v poměru 60:55. Jenže pak přišel absolutní výpadek na útočné polovině. Nedařilo se v útoku, tak se hosté soustředili alespoň na obranu, na začátku poslední minuty stále vedl hostující tým o 3 body, ale náhodný koš domácích a nedoskočení míče pod vlastním košem znamenalo faul a dva proměněné trestné hody a domácí se dostali do vedení. Vimperk už nedokázal odpovědět a domácí tak v poslední minutě otočili vývoj zápasu.
    Ve standardních, velmi kvalitních výkonech se prezentoval po celý víkend rozehrávač M.Susol, který ukazuje poslední dobou formu, za kterou by se nemusel stydět kdejaký druholigový rozehrávač. M.Matyk nastoupil s výronem kotníku a hrál jen s velkým sebezapřením. Bohužel ještě se vimperský celek letos nedostavil k zápasu v plné síle. Konečně už nastoupil J.Hodina, ale stále chybí pro zranění V.Kautman a tentokrát chyběl i M.Gála kvůli nepřízni počasí. Již zmíněný M.Matyk hrál se sebezapřením a chyběl i trenér J.Heřta. I přesto Vimperk dokázal přivézt jedno velmi cenné vítězství a posunul se v tabulce na čtvrté místo.

Průběh zápasu: 28:18; 40:35; 53:51; 64:61
Střelci Vimperka: M.Susol 15(2), F.Doule 13, J.Hodina a M.Sitár po 9, R.Klímek 6, P.Lukáš 5(1), K.Vácha a M.Matyk po 2.
Základní sestava Vimperka: M.Susol - R.Klímek, M.Matyk - F.Doule, K.Vácha
Lavička: M.Sitár, J.Hodina, P.Lukáš
Trenér: V.Kautman