Bk Vimperk – Bk Pelhřimov 66:75

13.10.2012 14:37

V sobotu přijel do Vimperka tým z dalekého Pelhřimova. Nejméně oblíbený tým domácích, na který absolutně neumí hrát. Vloni to Vimperk předvedl v Pelhřimově, kde dostal ostudnou „stovku“ a prohrál o téměř 40 bodů. Základem úspěchu Pelhřimova je dvojice dvoumetrových pivotů Kubiska – Fiala, kteří mají parametry bez problémů hrát druhou ligu. A to předvedli i tuto sobotu.
    Vimperk začal nebojácně a po vyrovnaném začátku odskočil v sedmé minutě na rozdíl skóre o 8 bodů. Pelhřimov se zdál být rozhozen takovým to začátkem zápasu a dařilo se jim skórovat převážně jen z trestných hodů, které dostávali k dispozici po faulech, kterých se vimperští dopouštěli na jejich pivotech. Po první čtvrtině Vimperk vedl o dva body a hra byla zcela vyrovnaná. Vimperk těžil převážně z dobrých průniků rozehrávače Susola pod koš hostů. Ve druhé čtvrtině pokračovala výborná hra domácích na obou polovinách hřiště. V útoku se dostávali k blízkosti koše. A na obrané polovině dostával koše převážně po akcích pivota Fialy, kterému zdatně sekundoval z čáry trestného hodu druhý pivot Kubiska. Po poločase Vimperk vedl o 4 body a vypadalo to, že Pelhřimov bude mít co dělat, aby si vůbec odvezl z Vimperka výhru, kterou si posledních několik let z Vimperka vždy odvezl a to s velkým rozdílem ve skóre. Ve třetí čtvrtině se přidala k Pelhřimovským pivotům i jejich křídla a tak se skóre vyrovnalo a do posledního dějství se šlo za skóre 54:54. Ještě v páté minutě poslední čtvrtiny vedl Vimperk o jeden bod 61:60, ale pak nastala nemohoucnost v útoku. Zbytečné střely z perimetru, místo průniků do koše zapříčinily, že Pelhřimov se dostával čím dál tím více do trháku a to především zásluhou Fialy, který v tomto úseku zápasu vstřelil 7 bodů a prakticky strhl vítězství Pelhřimova na svojí stranu. Prohra v tomto zápase bolí především proto, že jsme na soupeře měli a byli jsme mu absolutně vyrovnaným soupeřem. Na konečném výsledku se nejvíce podíleli oba pivoti soupeře. Fiala vedle svůj tým s 22 body a ač Kubiska se neprosazoval tolik jako v dřívějších letech, výborně střílel z čáry trestného hodu a jeho úspěšnost byla více než kvalitní. Proměnil 11 ze 14 trestných hodů. Určitě bych chtěl tým pochválit za předvedený výkon a i bez tří stabilních hráčů kádru – V.Kautmana, R.Klímka a J.Hodiny, dokázal velmi potrápit favorita a přesvědčit se, že může hrát vyrovnaný zápas s jakýmkoliv týmem.

Průběh zápasu: 18:16, 38:34, 54:54, 66:75
Střelci Vimperka: M.Susol 24, M.Matyk 13(1), F.Doule 12, M.Sitár 5, M.Gála a P.Lukáš 4, M.Samec a K.Vácha 2.
Základní sestava Bk Vimperk:  M.Susol – M.Matyk, M.Gála – F.Doule, K.Vácha
Lavička: P.Lukáš, M.Sitár, M. Samec
Trenér: J.Heřta