Bk Vimperk - SKB Strakonice "B" 66:45

24.11.2012 15:08

K sobotnímu utkání nastoupil Bk Vimperk na domácí palubovce proti týmu ze Strakonic. Místní “B“ tým,
vyznává velmi tvrdé pojetí hry a urputně brání, ale vimperští hráči tentokráte našli recept na jejich dobře
pracující obranu.

Do vedení na začátku zápasu se dostali hosté v poměru 4:0. Po úspěšných trestných hodech a jednom koši Váchy bylo srovnáno. Ještě jednou hosté odskočili do vedení a to v šesté minutě. Vzápětí se však trefil Hodina a po zisku v obraně a úspěšným trojkovým pokusem otočil skóre ve prospěch Vimperka Matyk. Od té doby už domácí nedopřáli hostům pocit z vedení.  Čtvrtina skončila ve prospěch domácích v poměru 20:12. Začátek druhé čtvrtiny obstarala trojice střelců z čtvrtiny první: Vácha, Hodina a Matyk. Vimperk odskočil na patnácti bodový rozdíl a vypadalo to, že tento zápas v poklidu vyhraje. Obrana pracovala spolehlivě a útoku se dařilo překonávat velmi nepříjemnou obranu hostů. Jenže jako v každém zápase přišel výpadek. Mezi druhou a sedmou minutou druhé čtvrtiny, domácí celek nezaznamenal ani jeden bod. Naštěstí stejně tragickou bilanci měl i soupeř ze Strakonic. Druhá čtvrtina skončila v poměru 10:10 a pro diváka to nebyla žádná pastva pro oči. Celkově tento zápas byl velmi bojovným, tvrdým, ale nezákeřným utkáním. Dokazuje to i několik alternativních držení míče, které následovali většinou po vzájemném zaklesnutí domácího Váchy a hostujícího Bůžka a přetahování se o míč.

Ve třetí čtvrtině rozjel své one-man show domácí J.Hodina. Jen on sám zaznamenal jedenáct bodů a táhl domácí tým nejen v útoku, ale i v obraně. V útoku mu sekundoval M.Susol a v obraně rozdával jeden blok za druhým M.Matyk. Do poslední čtvrtiny tak šel domácí celek s vysokým náskokem šesnácti bodů a jen absolutní zmar v útoku by musel sebrat domácím jasné vítězství. Se vší úctou k soupeři, nedalo se předpokládat, že by se hostující tým rozstřílel. Strakonický tým hraje stylem, který je založen na precizní obraně, ale chybí jim střelci.

Poslední čtvrtina nabízela pohled na nastolený trend. Bojovnost o každý míč a převážně pod košem to vypadalo spíše na řeckořímský zápas než na basketbal. Na domácí straně to odnesl vykloubeným prstem Vácha a u hostů po hokejovém „stromu“ právě od Váchy, hostující rozehrávač Metlička, který byl značně otřesen, ale oba zákroky byly v rámci pravidel a oba hráči pokračovali dále ve hře. Vimperk už si vítězství pohlídal a oplatil tak soupeři ze Strakonic těsnou prohru, kterou utrpěl na palubovce dnešních hostů.

Průběh zápasu: 20:12, 30:22, 50:34
Střelci Vimperka: J. Hodina 19 (1), M. Susol 15 (1), M. Matyk 11 (3), M. Sitár 7, K. Vácha 6, F. Doule 5, P. Lukáš 2, R. Klímek 1
Základní sestava: M. Susol-M. Matyk, R. Klímek-F. Doule, K. Vácha
Lavička: M. Sitár, J. Hodina, P. Lukáš
Trenér: J. Heřta