Bk Vimperk - Sokol Sršni Písek "B" 70:80pp

20.10.2013 14:22

Čtvrtý zápas sezony začal velmi slibně a domácí si během první čtvrtiny vybojovali až 12 bodové vedení, které ale na konci té samé čtvrtiny bylo smazáno díky nedůsledné obraně hostujícího hráče Krula, který zaznamenal během necelých dvou minut 7 bodů. Ve druhé čtvrtině pokračoval nastolený trend ze čtvrtiny první a to, že domácí využívali nájezdů do koše a případné vyhození na volného spoluhráče. V obraně se ještě více přitvrdilo a písecký celek byl bezradný a nevěděl co hrát. Do druhého poločasu vlétl na útočné polovině jako uragán hostující Kostohryz, který zaznamenal 13 bodů a zdatně mu sekundoval dvoumetrový P. Englický, který byl prakticky nebranitelný z hranice tříbodového pokusu. Tyto dva hráči dokázali stáhnout vedení Vimperka na pouhý bod. Pouze J.Hodina s M.Susolem zaznamenali body pro vimperský celek a tak do závěrečné části se šlo prakticky za vyrovnaného stavu. V poslední čtvrtině se hrálo prakticky bez střídání na obou stranách, oba trenéři sázeli na hráče své základní pětice, která už byla značně unavená. To možná byl důsledek mnoha ztrát u obou týmů a malé střelecké efektivity. Osm vteřin před koncem za stavu 60:62 ve prospěch hostí, měl tíhu okamžiku na svých trestných hodech F.Doule, které ale bezpečně proměnil a utkání dospělo do prodloužení. V prodloužení byl šťastnějším celkem ten z Písku. Podařilo se jim trefit dva tříbodové pokusy a vimperští nezbylo nic jiného než za riskovat a pokusit se o odpověď stejnou mincí. Bohužel se střelba domácích neujala a hostí zvyšovali svůj náskok díky taktickým faulům domácích a proměňováním trestných hodů. Vimperk tak odehrál nejvyrovnanější zápas této sezony, ale opět to na výhru nepomohlo. Ale po většinu zápasu byl vimperský celek minimálně vyrovnaným soupeřem. Za zmínku stojí výborný výkon, kterým se prezentoval v prvním poločase M.Gála, který na obraném doskoku získával jeden doskok za druhým. Za čtrnáct dní odehrají Vimperští dva zápasy v městě Jana Žižky, v Táboře.