Lions J. Hradec "C" - Bk Vimperk 73:70

08.12.2012 12:45

O víkendu Vimperk zavítal do města rumu a očekával se tuhý boj, který naznačí, na jakém místě se Vimperk umístí po základní části. V domácím prostředí Vimperk zdolal soupeře rozdílem deseti bodů a se stejným cílem přijel i na palubovku Hradce. Od začátku zápasu byla vidět na hráčích Vimperka menší nervozita a domácí tým se pomalu dostával do vedení. Střelecky je především držel druholigový hráč Pazour, který byl nakonec i nejlepším střelcem celého zápasu. Po poločase Vimperk prohrával o sedm bodů a stále žila naděje na výhru, která by zajistila jistou čtvrtou pozici v tabulce. Bohužel v poslední čtvrtině odskočil tým domácích na rozdíl až čtrnácti bodů a vypadalo to s Vimperkem zle. Prohra o čtrnáct bodů by znamenala lepší vzájemný zápas pro Hradec a hosté by tak přišli o cíl, jít do play off ze čtvrtého místa. Dvě minuty před koncem za stavu 71:58 pro domácí bylo o zápasu rozhodnuto, ale vimperští se chtěli alespoň pokusit o snížení rozdílu ve skóre. To se nakonec podařilo, protože Vimperk předvedl neuvěřitelný závěr a během necelých dvou minut dokázal již nekoncentrovaným hráčům z Hradce vstřelit 12 bodů a velmi zdramatizovat koncovku. Domácí nakonec výhru udrželi, ale s menším bodovým rozdílem, než který si připsal Vimperk v domácím utkání a tak jediné pozitivum bylo, že Vimperk udržel lepší vzájemný zápas. Střelecky se dařilo především F. Doulemu, který zaznamenal 23 bodů a stejně jako domácí Pazour se stal nejlepším střelcem zápasu.

Průběh zápasu: 21:17, 36:29, 54:47, 73:70
Střelci Vimperka: F.Doule 23(1), M.Sitár 12, M.Susol 11, R.Klímek 10, M.Matyk 9(2), P.Lukáš 3(1), M.Gála 2.
Základní sestava: M.Susol – R.Klímek, M.Matyk – F.Doule, K.Vácha
Lavička: P.Lukáš, M.Gála, V.Kautman, M.Sitár
Trenér: J. Heřta