SKB Strakonice "B" - Bk Vimperk 52:72

09.11.2014 19:22

K dalšímu utkání odjeli Vimperští na půdu posledního týmu soutěže. Strakonice, ač prozatím bez výhry, jsou vždy na derby s Vimperkem velmi nahecovaní a potvrdili to i v tomto utkání. Zahuštěnou obranou prostoru okolo koše, nutí soupeře ke střelám ze střední a dlouhé vzdálenosti a to je právě problém, se kterým se vimperský tým už několik sezon potýká. Domácí, především díky laxnosti hostujících hráčů při doskakování, vyhráli první čtvrtinu o 5 bodů. Především v útoku, který byl zcela statický a bez pohybu, se nedařilo Vimperským skórovat a tak musela přijít rázná domluva od trenéra týmu. Ve druhé čtvrtině, se už obraz vimperského družstva a jeho hry zlepšil. Především díky zlepšené střelbě z delší vzdálenosti se podařilo výsledek zápasu vyrovnat a do druhé půlky oba týmy nastupovali za vyrovnaného stavu. Opět zafungovala změna na obranné polovině a díky zónové obraně se podařilo eliminovat útoky domácích a omezit jejich pokusy jen na střelbu z dálky, která často končila nepřesně a díky zlepšenému doskoku a rychlé rozehrávce, se dostávali především hráči M.Gála a P.Lukáš do úniků, které pomalu vracející se pětka hráčů domácích do obrany absolutně nestíhala. Výsledek třetí čtvrtiny vyzněl zcela ve prospěch vimperských hráčů. Skóre 7:22 z pohledu domácích, dávalo solidní náskok pro hostující tým do závěrečné periody. V té už si Vimperští pohlídali svůj náskok a ještě ho mírně navýšili a díky tomu zcela jednoznačně a zaslouženě zvítězili o 20 bodů. Díky tomuto vítězství, se poměr výher a proher v této sezoně vyrovnal a Vimperští si také připsali první výhru na hřišti soupeře v této sezoně.