Viktoria Tábor – Bk Vimperk 45:71

28.10.2012 14:41

O víkendu zavítal Vimperk na půdu Tábora. První zastávkou byla hala Eden, kde hraje tým Viktorky. Jediným problémem v tomto zápase byl asi sníh, se kterým jsme se museli potýkat cestou do Tábora, M.Gála kvůli kalamitě v Praze ani k zápasům nedorazil.
    Do zápasu Vimperk vstoupil koncentrovaně a po sedmi minutách vedl 16:2. Domácí byli tímto vývojem zaskočení a vůbec nevěděli, jak hrát proti dobře bránící pětce hostů. Domácí se snažili střílet za tři body, protože do nájezdů je Vimperk nepouštěl a zřejmě nové koše, které Viktorka dala před sezonou do své haly, zapříčinily, že úspěšnost jinak velmi dobře střílejících hráčů domácího týmu byla tristní. Po první čtvrtině Vimperk vedl o 14 bodů a tento náskok si v poklidu udržoval. Do třetí čtvrtiny, kterou Vimperk tradičně neumí a prohrává, se šlo stále s rozdílem 14 bodů ve prospěch hostů. Tentokrát si hráči z Vimperka dali pozor a svou hru ještě více přitvrdili a v útoku hráli jednoduchou hru s průniky přímo ke koši. Do poslední čtvrtiny šel hostující celek s náskokem 23 bodů a zápas byl prakticky rozhodnutý. Vimperští nepolevovali ani v poslední čtvrtině a ve třetí minutě závěrečné periody svítilo na ukazateli skóre 65:33 ve prospěch hostů. Hrozivě narůstající skóre nakonec domácí mírně snížili, ale to už nic nezměnilo na faktu, že si Vimperk odváží dva body za výhru z haly, kde se, pokud vůbec někdy, dlouhá léta nevyhrálo.

Průběh zápasu: 7:21, 24:38, 33:56, 45:71
Střelci Vimperka: M.Susol 20(2), M.Matyk 10(2), F.Doule 10, J.Hodina 10, P.Lukáš 7, M.Sitár 7, R.Klímek 4, K.Vácha 2
Základní sestava Vimperka: M.Susol - R.Klímek, M.Matyk - F.Doule, K.Vácha
Lavička: M.Sitár, J.Hodina, P.Lukáš
Trenér: V.Kautman